POTPISIVANJE TEMELJNOG UGOVORA U AVGUSTU: Abazović prokomentarisao izjavu Joanikija da izmene ugovora sa SPC nisu prihvatljive
PREDSEDNIK Vlade Dritan Abazović saopštio je da se potpisivanje Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom može desiti uskoro, možda čak i početkom avgusta.
Foto: Tviter Dritan Abzović
Abazović je, komenatrišući izjavu mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija da nisu prihvatljive izmene ugovora sa SPC, kazao da je Vlada izabrala da ima inkluzivnu priču vezano za Temeljni ugovor.
-Svako brani svoje stavove i svoje interese - kazao je on novinarima.
Istakao je i da nikakve novitete nije čuo u vezi sa komentarima na Temeljni ugovor.
- Ništa novo nisam čuo u vezi sa komentarima na Temeljni ugovor. Nakon što se zatvori ovaj proces dostavljanja mišljenja, možemo očekivati potpisivanje početkom avgusta. Nismo dogovorili datum, ali to je proces koji je doveden do kraja - izjavio je Abazović.
- Ne stoji priča da taj dokument nije usklađen sa Ustavom i zakonima Crne Gore.
Temeljni ugovor je usvojen na sednici Vlade Crne Gore 8. jula, iako za to, kako tvrde DPS i SDP, premijer nije obezbedio kvalifikovanu većinu koju su konstituenti nove vlasti dogovorili koalicionim sporazumom.
Lider DPS i predsednik Crne Gore Milo Đukanović i Abazović sastali su se 19. jula i dogovorili formiranje stručne komisije koja će ispitati ustavnost odredbi ugovora i to, kako je planirano, najkasnije do 31. jula.
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)