PRODAJA JEDINA OPCIJA: Železarci dali rok od 10 dana ili radikalizuju protest
RADNICI "Železare Toščelik" iz Nikšića, njih 229, dali su rok nadležnim državnim organima rok od deset dana da se reši situacija u fabrici.

Radnici Železare pred Vladom, Foto printskrin
U suprotnom, poručili su, radikalizovaće proteste. U narednih deset dana očekuju i da se sastanu turski investitori koji upravljaju fabrikom i biznismen Miodrag Davidović, koji je već dao ponudu za kupovinu železare i dogovore preuzimanje.
Nakon što su u četvrtak protestovali pred zgradom Vlade i imali sastanak sa premijerom Dritanom Abazovićem, radnici nikšićke Železare su održali zbor na kojem su odlučili da nadležnim državnim organima daju rok od 10 dana da nađu rešenje za fabriku kako bi se proizvodnja nastavila. Kako je saopštio predstavnik radnika Ivan Vujović, rok je dat kako bi se sastali Davidović i turski investitor.
- Ukoliko mi ne budemo zadovoljni ishodom tog sastanka, a naše jedino zadovoljstvo će biti da Turci pristanu da prodaju fabriku, mi ćemo organizovati radikalizaciju protesta - poručio je Vujović.
Kako je kazao, od sastanka sa Abazovićem očekivali su više, a dobili su samo informaciju da ima još zainteresovanih investitora, ali im nije predočeno ko su oni.
Preporučujemo

BUKTI RAT NA RELACIJI BUDIMPEŠTA-ZAGREB Sijarto Plenkoviću: Ti si lažov, hoćeš preko nafte da profitiraš od rata u Ukrajini!
ODNOSI između Mađarske i Hrvatske dodatno su se zaoštrili nakon što je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto optužio Zagreb za ratno profiterstvo. Hrvatski državni vrh je u petak oštro odbacio optužbe, a premijer Andrej Plenković uzvratio je nazvavši Sijarta "izuzetno bezobraznim".
27. 09. 2025. u 12:25

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

"POČIVAJ U MIRU" Bajić se oprostio od dragog kolege: "Neka ti je večna slava"
GLUMAC, reditelj i profesor glume Enver Petrovci preminuo je u 72. godini, 22. septembra.
27. 09. 2025. u 09:35
Komentari (0)