TRAŽE MINIMALNO 270: Protest penzionera u Podgorici i Bijelom polju u ponedeljak
U PODGORICI i Bijelom Polju u ponedeljak u podne okupiće se penzioneri kako bi ukazali na izuzetno loš socijalni status, i Vladi i poslanicima predočiti niz zahteva.
Penzioneri u Bijelom Polju, Foto Portal Sjever CG
Između ostalog, traže da se minimalna penzija poveća na 270 evra, obezbede besplatni lekovi, promeni metoda usklađivanja penzija.
Iz Udruženja za zaštitu interesa penzionera i invalida Crne Gore "Pravda" pripremili su niz zahteva koje će i zvanično uputiti premijeru Dritanu Abazoviću, predsednici Skupštine Danijeli Đurović i specijalnom državnom tužiocu Vladimiru Novoviću.
- Zahtevamo i da se ubuduće prvo uvećaju najniža primanja, pa tek onda usklađivati sa zaradama, hitno donošenje izmene i dopune Zakona o penzijsko-invalidskom osiguranju kako bi se omogućilo da se ubuduće blagovremeno povećava i usklađuje penzija. Osim toga, očekujemo i da Vlada promeni metod usklađivanja penzija i nađe pravedniji, koji bi bio usklađen sa životnim standardom penzionera sa najnižim primanjima - navodi se u zahtevima udruženja penzionera.
Među njima je i zahtev da lekovi za starije od 65 godina budu besplatni, a karte za gradski i međugradski prevoz budu simbolične.
Pored Podgorice, penzioneri će se okupiti i u Bijelom Polju, gde su najavili i sat vremena blokade magistralnog puta koji vodi ka glavnom gradu.
OGORČENI
IZ Udruženja penzionera i invalida sa najnižim primanjima poručuju da je neshvatljivo da niko ne vodi računa o najugroženijem delu stanovništva.
- Ogorčeni smo na vlastodršce. Pre skoro mesec dana smo se pismenim putem obratili svim nadležnim, ali su ostali nemi i gluvi na naš jedini zahtev - da najniža penzija bude 70 odsto od najniže cene rada - saopštio je predsednik tog Udruženja, Marko Hajduković.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)