ABAZOVIĆ SA BORELJOM: Interes Vlade Crne Gore jake institucije i bolji život
POKRETANjE političkog dijaloga, funkcionalan parlamentarni sistem, inkluzija i posvećenost naporima za umanjenje polarizacije u društvu, visoko su u agendi prioriteta nove Vlade, istakao je predsednik Vlade Crne Gore dr Dritan Abazović tokom sastanka sa potpredsjednikom Evropske komisije i visokim predstavnikom za vanjsku politiku, Žozefom Boreljom.
Foto: Vlada Crne Gore
Predsednik Vlade Abazović je istakao da je nacionalni interes Crne Gore da napravi jake institucije i bolje uslove za život, i da će se nova Vlada ophoditi u skladu sa time, ubrazavajući integracioni put.
-Uvjereni da će nas reforme i rezultati voditi do uspeha, to jest zatvaranja pregovaračkih poglavlja što očekujemo paralelno sa završetkom češkog predsedavanja EU, zaključio je premijer Abazović.
-Potpredsednik EK i visoki predstavnik za vanjsku politiku Žozef Borelj naglasio je da Crna Gora može napraviti razliku u Evropi, ističući da Crna Gora ima jaku agendu zbog čega može biti uspješan primer za evropeizaciju i u tome imati podršku Evropske komisije, saopšteno je iz Vlade Crne Gore, nakon susreta Abazovića sa Boreljom.
Crnogorski premijer Abazović drugi dan boravi u zvaničnoj poseti Briselu, gde je razgovarao sa visokim predstavncima EU.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
BORBA PROTIV ORGANIZOVANOG KRIMINALA: Abazović sa direktorkom Evropola Katrin de Bol
19. 05. 2022. u 00:05
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (0)