NE SAKRIVAJTE NESPOSOBNOST JEFTINOM DEMAGOGIJOM: Demokratski front pozvao odlazeću vladu da zamrzne cene goriva
DEMOKRATSKI front je danas objavio saopštenje kojim poziva odlazeću Vladu da sopstvenu nesposobnost, neznanje i nekompetetnost ne pokušava sakriti jeftinom demagogijom i populizmom.

Foto: Fejsbuk
- Da je DF u Vladi Crne Gore, davno bi bio pripremljen Program mera za podršku građanima i privredi u uslovima globalne bezbednosne krize. Cene goriva su uvek bile predmet i mehanizam velikih sila za ostvarivanje svojih ciljeva. Male države, bez sopstvene proizvodnje goriva, moraju se ponašati odgovorno i brzim pravovremenim merama i intervencijama reagovati u pravcu zaštite interesa građana i ekonomije - navodi se u saopštenju DF-a.
Iz te koalicije kažu da je Vlada mogla ranije, a može i danas, da donese odluku o zamrzavanju cena goriva, tako što bi istovremeno obezbedila subvencije iz budžeta kompanijama koje se bave njihovim prometom i distribucijom.
- Ona može i da umanji sadašnju cenu goriva koju bi potom zamrzla i politikom subvencija zaštiti kompanije koje se bave ovim poslom. U oba slučaja, te subvencije bi se isplaćivale na osnovu odluke Vlade i bile bi privremenog karaktera, do usvajanja izmena Zakona o akcizama ili Zakona o PDV u Skupštini Crne Gore. Te mere bi trajale do stabilizacije cene goriva na svetskom tržištu - zaključuje se u saopštenju.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)