DRITAN STAO UZ MILA I NATO: Abazovićeva izjava o Ukrajini zapalila društvene mreže
POVODOM najnovijih dešavanja u Donjecku i Lugansku i potpisivanja ukaza o priznavanju Donjecke i Luganske Narodne Republike od strane ruskog predsednika Vladimira Putina, reagovao je vicepremijer Dritan Abazović, izjavljujući da odluke Rusije narušavaju međunarodno pravo.

Abazović i Marić tokom predstavljanja nacrta zakona / Foto Vlada CG
- Apelujemo da se kroz dijalog pronađu najbolja rešenja, sačuva mir i promoviše tolerancija. Crna Gora stoji čvrsto uz svoje NATO saveznike i EU partnere u želji da pruži doprinos rešavanju krize i očuvanju teritorijalnog integriteta svake države - kategoričan je Abazović.
Odluku Rusije da prizna DNR i LNR osudio je i predsednik Crne Gore Milo Đukanović, koji je na svom Tviter nalogu naveo da osuđuje sve akte o priznanju, kojima se, kako on smatra, "krši međunarodno pravo".
Takođe, i Ministarstvo vanjskih poslova Crne Gore saopštilo je da odluka Rusije da prizna samoproglašene Narodne Republike Donjeck i Lugansk predstavlja kršenje suvereniteta i teritorijalnog integriteta Ukrajine, sporazuma iz Minska i međunarodnog prava.
Objava Abazovića na Tviteru izazvala je lavinu negativnih komentara, u kojima ga komentatori kritikuju zbog neprincipijelnosti i podsećaju na slučaj priznavanja Kosova.
PROČITAJE JOŠ:
BONUS VIDEO: DRITAN UOČI SEDNICE: Mora se što pre izaći iz krize

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (10)