RADUJE NAPREDAK SRBIJE NA ČELU SA VUČIĆEM: Čestitka Marka Carevića predsedniku za Dan državnosti
PREDSEDNIK Opštine Budva Marko Carević čestitao je predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću, državnom rukovodstvu i svim građanima Srbije Dan državnosti Srbije.
Foto: M. S.
- Čast mi je i zadovoljstvo da u u ime građana Budve i u svoje lično ime, predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću i svim građanima Srbije čestitam Dan državnosti. Na dan kada slavimo državnost naše bratske republike, podsetimo se i slavnog Prvog srpskog ustanka iz 1805. godine koji je označio početak borbe za slobodu i godišnjicu proglašenja Sretenjskog ustava iz 1835. godine prvog ustava Srbije koji je bio jedan od najmodernijih, najdemokratskijih i najliberalnijih ustava svoga doba, ustava kojim je Srbija postala moderna i demokratska država. Veoma nas raduje napredak koji je Srbija postigla od kako je na njenom čelu predsednik Aleksandar Vučić kao i pokazana snaga i sposobnost u rešavanju pitanja od državnog i nacionalnog interesa, čime je dodatno učvrstila svoju poziciju na regionalnom i širem međunarodnom planu, kaže se u čestitki Carevića.
- Siguran sam da će se tradicionalno odlični odnosi Crne Gore i Republike Srbije nastaviti i razvijati na svim poljima a na dobrobit naših naroda. Na to nas obavezuje naša zajednička prošlost, sadašnjost i budućnost, naša iskonska povezanost sa našom braćom sa kojom delimo i baštinimo iste tekovine, zajedničke prošlosti, kulturnog i duhovnog nasleđa, iz čega je izvirala naša bratska ljubav, uzajamna podrška i poštovanje. Grad i građani Budve vas čekaju otvorenog srca i raširenih ruku - stoji u čestitki Marka Carevića predsednika Opštine Budva.
BONUS VIDEO: VUČIĆ JASAN - Srbija je vojno neutralna i ne postoji to "nekad ili možda"! U NATO ne želimo
Preporučujemo
MILAN KNEŽEVIĆ O NOVOM PORAZU DPS-a: Čestitao Demokratama i pokretu URA
14. 02. 2022. u 20:45
SMRDI NA IZDAJU: Množe se nagađanja o tome ko će u manjinsku vladu Crne Gore
14. 02. 2022. u 21:48
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)