CKB BANKA TUŽI BIVŠU DIREKTORKU: Dizala kredite na ime klijenata - pa vraćala rate, prijava i delu zaposlenih?

Б. ДАБИЋ

03. 02. 2022. u 20:39

CRNOGORSKA komercijalna banka (CKB) je nadležnom državnom tužilaštvu podnela krivičnu prijavu protiv bivše direktorke barske filijale u Ulici maršala Tita zbog moguće zloupotrebe službenog položaja.

ЦКБ БАНКА ТУЖИ БИВШУ ДИРЕКТОРКУ: Дизала кредите на име клијената - па враћала рате, пријава и делу запослених?

Foto: B. Dabić

- Istom krivičnom prijavom obuhvaćen je i deo zaposlenih u ovoj filijali.

Moguća zloupotreba službenog položaja uočena je kroz proces interne kontrole poslovanja koju banka u kontinuitetu sprovodi, naveli su u saopštenju iz CKB banke dan nakon što su što su Novosti objavile” Dizala kredite na tuđe ime i plaćala rate:Barani i šoku posle vesti koju su saznali u policiji”

- CKB u potpunosti štiti interese klijenata i garantuje da će svaka eventualna šteta pričinjena klijentima biti nadoknađena. Zbog poštovanja procedure koju sprovode nadležne institucije, banka će se uzdržati od daljeg komentarisanja i oglašavanja u vezi sa pomenutim slučajem, naveli su u saopštenju iz Crnogorske komercijalne banke.

Više Barana se šokiralo kad su u policiji saznali da je na njihovo ime podignut kredit u Crnogorskoj komercijalnoj banci. Neprijatno saznanje usledilo je nakon poziva da dođu u Centar bezbednosti Bar gde su dali izjave.

Klijenate Crnogorske komercijalne banke saslušavaju inspektori Centra bezbednosti Bar jer policija prikuplja podatke zbog osnovane sumnje da je počinjeno krivično delo zloupotreba u privrednom poslovanju.


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Kari’s on fire  – Pešić se vraća na klupu Pirota!

Kari’s on fire – Pešić se vraća na klupu Pirota!

SVUDA pođi, kući dođi – Pešić se vraća na klupu Pirota! Kako Mozzart sport saznaje, selektor košarkaške reprezentacije Srbije preuzima još jedan važan zadatak i diže ceo svoj rodni kraj na noge! Ova odgovorna dužnost poverena mu je u velikoj akciji Fondacije Mozzart i KSS-a, a svečana promocija zakazana je za subotu, 21. jun u 20.00 časova na Omladinskom stadionu u Pirotu!

19. 06. 2025. u 13:00

Komentari (0)

Kari’s on fire  – Pešić se vraća na klupu Pirota!