U VLADI PREMIJER ILI MINISTAR MUP: Poruka Milana Kneževića, predsednika skupštinskog Odbora za odbranu i bezbednost
U VLADI Crne Gore ne mogu više istovremeno biti premijer Zdravko Krivokapić i ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović - saopštio je predsednik skupštinskog Odbora za odbranu i bezbednost Milan Knežević, nakon sednice Veća za nacionalnu bezbednost, koji je ponovio da je stanje u bezbednosnom sektoru neodrživo.
ODLAGANjE Neizvesna rekonstrukcija vlade, Foto: Vlada CG, gov.me
- Ono što sam čuo od ministra unutrašnjih poslova, i premijera za ministra i direktora Uprave policije, kao i ono što sam čuo danas mi daje za pravo da ponovim stav da u Vladi ne mogu biti premijer Zdravko Krivokapić i Sekulović.
Milan Knežević, Foto DF
Smatram da je u ovom trenutku sveopšte društvene krize, neophodno brzo, racionalno i u interesu svih građana donositi prave odluke. Ukoliko su tačne tvrdnje Krivokapića od 4. i 5. septembra o puzajućem državnom udaru, onda i ministar i direktor Uprave policije moraju da podnesu odgovornost. Ne postoji mogućnost da se održava status kao i da se sva odgovornost prebaci na jednog čoveka u bezbednosnom sektoru. Ako je tačno ono što su ministar i direktor saopštili, da su oni doprineli da ustoličenje Joanikija bude na Cetinju, onda je jasno da premijer Krivokapić više ne može da bude na čelu Vlade - kazao je Knežević.
Tvrdi da će Odbor insistirati da se skine stepen tajnosti sa izveštaja o dešavanjima 4. i 5. septembra na Cetinju kako bi javnost na Odboru putem javnog prenosa utvrdila što se dogodilo.
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)