OBJAVLJEN SNIMAK SA CETINJA: Ovo je dokaz da su komite pucale na Belvederu
RADIO i televizija Crne Gore objavila je audio-snimak na kojem se čuje komunikacija šefa Centra bezbednosti Podgorica Gorana Jokića, koji preko radio-veze upozorava pripadnike policije da se čuju rafali na barikadi na Belvederu, tokom protesta na Cetinju 5. septembra, i govori im da pristupe proceduri zaštite u situacijama kada se na njih otvara vatra.

Foto: D. Milovanović
Na snimku se čuju pucnji iz vatrenog oružja i pirotehnike.
Snimak navodno svedoči o drami u tesnacu magistralnog puta kod Auto-moto društva na blokadi demonstranata iz pravca Budve.
Prema podacima Uprave policije, sve se odigralo petnaest minuta pre 8 sati u nedelju ujutro. Na snimku se prvo čuje nekoliko pucnjeva iz vatrenog oružja, a zatim preko policijske veze glas kako obaveštava kolege rečima: „Na našoj poziciji imamo upotrebu da li vatrenog oružja ili pirotehnike na vozilo, ne možemo da procenimo“.
Posle toga u razgovor se uključuje rukovodilac operativnog štaba UP Goran Jokić koji kaže: „Povucite prvo ljudstvo“, a onda se na snimku razaznaje i neki glas koji konstatuje –„ovo je puška!“
Na snimku UP razaznaje se glas starešine koji obaveštava kolege: „Cenimo da se moramo povući“, da bi se potom čule reči: „Ovde je više vatrenog oružja“, nakon čega se u razgovor uključuje Jokić sa naredbom: „Samo zauzmi pozicije i ne kreći nigde“.
Snimak poslušajte KLIKOM OVDE!
BONUS VIDEO:
KOMITE PRAVE HAOS: Uznemirujući snimci sa Cetinja

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)