OBRAĆANJE MITROPOLITA JOANIKIJA VERNOM NARODU: Preovladao je razum i osećaj poštenja, ovo je bio biblijski događaj
05. 09. 2021. u 12:33
DANAS ustoličeni mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije poručio je u podgoričkom Hramu Hristovog Vaskrsenja da je ovo, kako je kazao, bio biblijski događaj na koji je došlo oko 40 arhijereja iz SPC i drugih sestrinskih pravoslavnih crkava.
Preovladao je zdrav razum i poštenje.
S verom u Boga ,nadom u bolje sutra.
Ovo je bio biblijski događaj..samo mira i spokoja želimo.
Crnogorska vlast i policija nisu uspeli da zaustave crkvu, narod i vera su pobedili.
Veliki dan za Srbiju i za Crnu Goru, i dokaz da ko god da je tamo na vlasti ne mogu da pobede veru i narod.
I odjednom ni Mila a ni Krivokapića nema nigde da se jave povodom ovog događaja.
Milov pokušaj za državni udar nije uspeo.
Nadam se da ce se tenzija smanjiti i da cemo u buducnosti imati bolji odnos sa Crnom Gorom.
Srbi ne zele sukobe zele mir sa svojim susedima.
Milo Djukanovic bespotrebno huska svoj narod protiv svojih komsija i brace Srba.
Sreca pa vecina naroda u Crnoj Gori ne naseda na provokacije Mila Djukanovica i lazne CPC Mirasa Dedeica.
Svi smo iste pravoslavne vere i isti narod, ljudi ne dajte da vas ponesu politicari koji vode antisrpsku politiku. Mnogo je lepse ziveti u slozi
Povezane vesti

BESEDA MITROPOLITA JOANIKIJA NAKON USTOLIČENJA: Ako zajednički potražimo dobro, mir će nam biti još bliže
MITROPOLIT crnogorsko-primorski Joanikije rekao je danas da će „trebati dosta vremena da prevaziđemo ove podele“.
05. 09. 2021. u 10:26

POČELA SVETA LITURGIJA U PODGORICI: U Hramu oko 40 episkopa SPC
NEŠTO posle 9 časova u hramu u Podgorici je počela sveta litirguja, koju predvodi episkop katarski Makarije, iz jerusalimske patrijaršije.
05. 09. 2021. u 09:49

OVO JE RASPETA ZEMLJA: Jake reči patrijarha Porfirija nakon ustoličenja mitropolita Joanikija
NAKON ustoličenja mitropolita Joanikija u Cetinjskom manastiro patrijarh Porfirije je održao besedu.
05. 09. 2021. u 10:02

VIDEO ZABELEŽEN ISPRED MANASTIRA: Ekskluzivni snimci patrijarha i mitropolita na Cetinju (VIDEO)
PATRIJARH Porfirije i mitropolit Joanikije helikopterom su sleteli na Cetinje.
05. 09. 2021. u 08:44

POGLEDAJTE KAKO JE PATRIJARH SLETEO NA CETINJE: Porfirije i Joanikije dočekani uz aplauze i zvona i povike "DOSTOJAN!" (VIDEO)
PATRIJARH Porfirije i mitropolit Joanikije helikopterom su sleteli na Cetinje.
05. 09. 2021. u 08:32
Najnovije iz rubrike

PIJANI TINEJDŽER BRUTALNO ISPREBIJAO VRŠNJAKA: Naneo mu frakturu lobanje - užas u Pljevljima
"DRŽAVNI tužilac u Osnovnom javnom tužilaštvu u Pljevljima, koji je upoznat sa događajem, izjasnio se da u radnjama šesnaestogodišnjaka postoje osnovni elementi krivičnog dela teška telesna povreda i naložio da se osumnjičeni liši slobode i da mu se, uz krivičnu prijavu, odredi dalja nadležnost", saopštili su iz Policijske uprave.
20. 09. 2025. u 21:11

POKUŠAJ UBISTVA U PODGORICI: Policija uhapsila napadača - muškarac izboden u grudi
PODGORIČKA policija uhapsila je B.L. (31) zbog sumnje da je pokušao da ubije L.Ć. (31), saopšteno je danas iz Uprave policije (UP).
20. 09. 2025. u 18:08

MILO ĐUKANOVIĆ PRED SUDOM ZBOG KORUPCIJE: "Osećam se grozno"
NEKADAŠNjI predsednik Crne Gore našao se danas pred sudom u postupku vezanom za navodnu korupciju, ali ne kao tuženi, već kao strana koja je podnela tužbu. Đukanović traži 5.000 evra odštete, jer tvrdi da mu je povređena ličnost, a evo i zašto
19. 09. 2025. u 20:28

DRLJEVIĆ, PAVELIĆEVA DESNA RUKA: U Nikšiću predstavljena knjiga koja dokumentuje zločine ideologa crnogorskog separatizma
TEŠKO je u istoriji južnoslovenske države (1918-1991) izdvojiti ličnost koja je tako radikalno menjala svoja politička opredeljenja kao što je to činio Sekula Drljević. Ova rečenica profesora Veljka Đurića Mišine predstavlja suštinu priče o crnogorskom ustaši i konvertitu u knjizi "Sekula Drljević: Veliki Srbin, uvrijeđeni otpadnik, crveni Hrvat" koju je objavio Institut za srpsku kulturu iz Nikšića. Promociju je doživela upravo u tom gradu, a osim autora na njoj su govorili i potpredsednik Vlade Crne Gore Budimir Aleksić, predsednik Opštine Nikšić Marko Kovačević i istoričar Ilija Bajović.
19. 09. 2025. u 16:03V.K.

OD MEDVEDICE POBEGAO NA DRVO: Najezda divljih zveri kod Pljevalja seje strah među meštanima
OBAVEŠTAVAMO javnost, nadležne državne organe, da najezda medveda, njihov krvoločni pir na području MZ Poblaće, opština Pljevlja, seje strah među meštanima, uzima danak u stoci, koja je zatvorena noću u štalama.
19. 09. 2025. u 12:10
Komentari (14)