"ZA NAŠE STARE": Velika humanitarna akcija u Baru
SKORO tri i po hiljade evra sakupljeno je tokom devetodnevne humanitarne akcije „Za naše stare“, u sklopu koje su Barani bili u prilici da na brojnim lokacijama u gradu učestvuju u turnirima iz više sportova.

Foto: B. Dabić
Iznos od 3,441,10 evra biće podeljen organizacijama koje su u vreme pandemije brinule o najstarijim građanima u ovom gradu – Crveni krst Bar, Udruženje penzionera, Karitas Barske nadbiskupije, NVU „Žene Bara“, Kolo srpskih sestara i Islamski kulturni centar.
Inicijator i jedan od organizatora Josif Božović ističe da je akcija premašila početna očekivanja, te da nakon njenog kraja možemo da zaključimo da „smo dobili 9 dana festivala sporta i humanosti“.
Košarka, fudbal, odbojka, šah, boćanje, streličarstvo, bilijar, pikado, biciklizam sportovi su u kojima su građani bili u prilici da se oprobaju, a Božović ističe da je ispunjen cilj - ovom akcijom pomoglo se starijim Baranima i organizacijama koje su bile tu za njih u proteklom periodu.

Foto: B. Dabić
- Stariji Barani borili su se sa bolešću ili su izgubili svoje bližnje u vreme pandemije. Neki od njih u teškim uslovima živeli su i pre pojave koronavirusa, a u vreme pandemije nisu mogli da vide svoju porodicu, svoje unuke… Takođe, želeli smo da na ovaj način pokažemo i šta je pravi patriotizam, jer je u okviru ove sedmice obeležen i Dan državnosti. Kao Crmničanin, posebna čast mi je što su se moji stari ustali u porobljenoj Evropi i da sada pokažemo da je patriotizam 21. veka voleti komšiju, bližnjeg, onoga kome je potrebna pomoć, čoveka koji je nesnađen - zaključio je Božović.
Preporučujemo

NANEO ŽENI TRI UBODNE RANE NOŽEM: Uhapšen napadač iz Bara - žrtva na intenzivnoj nezi
18. 07. 2021. u 12:48

POŽAR U BARU: Vatrogasci odbranili kuće od vatre na Velikom Pijesku
14. 07. 2021. u 15:56

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)