USVOJILI SU REZOLUCIJU O SREBRENICI, GDE JE JASENOVAC, JADOVNO, VELIKA? Mitropolit Joanikije razočaran odlukom poslanika Skupštine Crne Gore

М. С.

20. 06. 2021. u 12:30

USVOJILI su rezoluciju o Srebrenici tako kako su je usvojili. A gde je Jasenovac? Gde je Jadovno? Gde je Velika?!

УСВОЈИЛИ СУ РЕЗОЛУЦИЈУ О СРЕБРЕНИЦИ, ГДЕ ЈЕ ЈАСЕНОВАЦ, ЈАДОВНО, ВЕЛИКА? Митрополит Јоаникије разочаран одлуком посланика Скупштине Црне Горе

Foto: B.D.

Ovo je deo besede izabranog mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija u manastiru Stanjevići iznad Budve,  na manaastirskoj slavi-Sveta Trojica.

Rezolucija o gencidu u Srebrenici usvojena je glasovima DPS, Demokrata, URA, SDP, SD i Branke Bošnjak, poslanice Pokreta za promene.

Mitropolit je upitao poslanike Skupšine hoće li, kada su usvojili rezoluciju o Srebrenici, usvojiti Rezoluciju o Jasenovcu.

- O Jadovnu? Koričkoj jami? Hoće li o zločinima SS divizija u Pivi i u Velici? Kad je neko pokrenuo pitanje da se ti zločini osude i da se pokaže da su antifašisti? - upitao se Mitropolit, ističući da oni koji se hvale i koji su se hvalili da su antifašisti, fašističke zločine genocidnih nacističkih SS divizija, nikada nisu osudili.

Ovo govorimo kao narod, kao ljudi i ovo naši političari treba da čuju” rekao je Mitropolit.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (1)

LEPI SU KAO GREH: Ovo su 5 najzgodnijih horoskopskih znakova