SPLAV RADIO U TRI JUTROS, PA ZATVOREN Vesić otkrio: U kontroli zetečeno oko 0,3% objekata u prekršaju

Танјуг

01. 01. 2021. u 12:33

TOKOM novogodišnje noći u Beogradu je obavljeno 1.496 inspekcijskih pregleda poštovanja mera za sprečavanje širenja korona virusa od čega je oko 0,3 odsto objekata bilo u prekršaju, izjavio je danas zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.

СПЛАВ РАДИО У ТРИ ЈУТРОС, ПА ЗАТВОРЕН Весић открио: У контроли зетечено око 0,3% објеката у прекршају

Foto: Ž.K.

On je rekao da je zatvoren jedan splav hotel koji je zatečen noćas oko tri sata kako radi, kao i jedan objekat na Pančevačkom putu u kome su zatečena 43 lica.

- Pored toga, napisana je kazna jednom ugostiteljskom objektu u Strahinjića bana koji je prekoračio radno vreme. Dve kladionice su takođe dobile kazne zbog prekoračenja radnog vremena - naveo je Vesić.

On je zahvalio svim Beograđankama i Beograđanima, kao i vlasnicima ugostiteljskih i drugih objekata što su tokom novogodišnje noći poštovali mere, i ocenio da se pokazalo da mogu da budu discioplinovani i u novogodišnjoj noći.

Naveo je da je prethodne noći ukupno na terenu bilo 59 ljudi iz Komunalne milicije i nadležnih inspekcija.

To što je, kaže Vesić, od ukupnog broja inspekcijskih pregleda oko 0,3 odsto objekata bilo u prekršaju je veoma dobar rezultat koji pokazuje da su se i ugostitelji veoma odgovorno poneli prema odlukama Vlade, na šta im je zahvalio.

- Nije bilo lako dočekati Novu godinu na način na koji nismo to naučili, pogotovo ne u Beogradu. U mnogim drugim gradovima Evrope je bio policijski čas, a u Beogradu se bar slobodno živelo i radili su ugostiteljski objekti do 18 sati, a maloprodajni objekti do 20 sati - rekao je Vesić.

Pručio je da smo svi zajedno pokazali kako možemo da poštujemo mere i naglasio da smo odgovornim ponašajem doprineli tome da ne bude poevćan broj zaraženih korona virusom.

Naveo je da će u Beogradu danas ugostiteljski objekti raditi do 18 sati, a maloprodajni do 20 sati.

- Neće raditi niko ni u Parizu, Londonu, Berlinu ni u Beču i mnogim drugim velikim gradovima Evrope. Pokazali smo da možemo da nađemo meru između toga da radi ekonomija i da se čuva javno zdravlje - kaže Vesić uz čestike svima za Novu godinu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (5)

KAKAV ŽREB! Crvena zvezda saznala protiv koga igra za plasman u Ligu šampiona!