SMEĆE SE RAZVLAČI, A ŠAHTE ZAČEPLJENE: Žitelji naselja Medaković apeluju na uređenje kraja u kojem žive
STANARI voždovačkog naselja Medaković već duže vreme nezadovolji kako ono izgleda i kako se održava, pokrenuli su nedavno inicijativu da se to konačno promeni i najavili da će ako zatreba, ne samo preko društvenih mreža, nego i peticijom, apelovati kako na svoje komšije, tako i na gradske službe.
Foto: Printskrin RTS
Tako Slavica M. navodi da je ovo naselje poslednjih godina znatno poraslo, a time i problemi. Čim padne kiša, nastaje poplava jer su šahte začepljene.
Njena sugrađanka Ivana R. dodaje i da je najveći problem naselja smeće, kojeg ima na svakom ćošku.
- Smeća ima svuda, na travnjaku, ispred zgrada, na dečjem igralištu. Lete kese i kroz prozor. Postoje kontejneri, koji se redovno prazne, ali... Pa, konkretno, videla sam da su pre neko jutro ljudi iz Gradske čistoće bili i ispraznili kontejnere, da bi samo pola sata kasnije, kad sam izašla iz prodavnice, zatekla brdo kesa sa đubretom pored.
Naša sagovornica kaže da je ipak, najveći problem ispred supermarketa, gde neodgovorni žitelji naselja samo prođu, ubace kese sa đubretom u betonske kante koje se nalaze ispred i - odu dalje.
- Svakog dana, bar dva puta, zaposleni u prodavnici čiste ispred i izbacuju smeće iz tih kanti.
- Male probleme prave i neki preprodavci zeleniša - kaže Slavica M. Redovni prodavci očiste za sobom kad odu kućama. Ali, neretko, naročito vikendom, ima "dođoša", koji se posle obavljenog posla pokupe i odu, a da za sobom ne očiste đubre.
Navode ljudi iz Medakovića da su nezadovoljni i tamošnjim autobuskim stajalištem, koje je, kako vele, staro "sto godina", zapušteno, prljavo.
- "Pečurke" su dotrajale, prokišnjavaju. Zar je problem da se zamene, da možemo bar kad pada kiša, da stanemo ispod i sačekamo prevoz koji nije baš uredan.
OMLADINA SREDILA
NEKOLIKO dana pred Vaskrs, deo omladine iz naselja samoinicijativno se organizovao i zasukao rukave i očistio tamošnji travnjak, igralište za decu, pa čak i neke prilaze zgradama.
Na nesreću, samo nekoliko dana kasnije, na dečjem igralištu osvanule su bačene limenke od pića, kese, ostaci hrane.
Preporučujemo
GRADNjA BEOGRADSKOG METROA UŠLA U NOVU FAZU: Potpisan važan ugovor (FOTO)
24. 06. 2026. u 16:56
„Gradska čistoća“ večeras i sutra nastavlja suzbijanje odraslih komaraca
24. 06. 2026. u 12:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)