ČOKOLADE ZA LEPŠE DETINJSTVO: Donacija "Novosti" i "Novoseljanka" udruženju Crvenog krsta
FOND humanosti "Večernjih novosti", u saradnji sa Zemljoradničkom zadrugom "Novoseljanka" donirao je udruženju Crvenog krsta Stari grad "Živimo zajedno" više od 20.000 čokoladica.

Privatna arhiva
Mališanima je slatkiše u ime naše kuće uručila predsednica Fondacije humanosti Divna Čančarević. Direktor "Novoseljanke" Zdravko Đurić istakao je za "Novosti" da je uvek radost pomoći odraslima i deci sa smetnjama u razvoju.
- Veoma smo srećni što drugi put imamo priliku da usrećimo i zasladimo život deci i odraslima sa smetnjama u razvoju. Trudimo se da ih obradujemo uvek kada smo u prilici - rekao je Đurić.
*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*
Predsednik udruženja "Živimo zajedno" Dejan Kozlić istakao je zahvalnost našem Fondu na donaciji kao i na lepoj i uspešnoj dosadašnjoj saradnji sa željom da se ona nastavi.
- Naše udruženje postoji 27 godina i tokom dugogodišnjeg rada stekli smo veliki broj prijatelja koji su svojim delima potvrdili da dobrota i humanost nisu samo reč i da smo jedni drugima najbitniji. Takođe smo vrlo srećni što su naša deca talentovana za slikanje, muziku i glumu. U našem udruženju svi ljudi traže način da pomognu deci koja dolaze sa teškim smetnjama - istakao je Kozlić.
*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*
Pomoć
SUGRAĐANI koji odluče da novčano pomognu deci i odraslima ometenim u razvoju, sredstva mogu da uplate na žiro račun Fonda humanosti "Večernjih novosti" na broj 205-5621-06.
Osobe sa smetnjama u razvoju neretko spadaju u najmarginalizovanije društvene grupe, a istraživanja pokazuju da je uzrok tome nezaposlenost i neadekvatna socijalizacija.
- Deca se često bore sa brojnim predrasudama. Svako u našem društvu zaslužuje poštovanje i pravo na društveni život koji podrazumeva i posao u skladu sa sposobnostima. Deci sa smetnjama u razvoju su najvažniji podrška, ljubav i sigurno okruženje - istakao je predsednik udruženja Kozlić.
Ovo udruženje uskoro će pokrenuti inicijativu pod nazivom "Inkluzivna akademija umetnosti" u kojoj će deca sa smetnjama u razvoju imati priliku da se obrazuju u sferi umetnosti i postanu ravnopravni građani. Prema rečima Kozlića, ovo je treća akademija na svetu koja je posvećena deci ometenoj u razvoju na poseban način.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)