UZ UČITELJICU U KLUPAMA: Đaci i profesori OŠ "Braća Jerković" u Železniku vratili su se na nastavu
UČENICI i profesori OŠ "Braća Jerković" u Železniju vratili su se danas u učionice. Iako su se posle jednodnevne obustave nastave vratili u školu, nastavili su da pružaju podršku suspendovanoj učiteljici V.P.

Foto: Shutterstock
Kolektiv škole uputio je pismo roditeljima pozivajući ih da kao zreli, odrasli i dobronamerni ljudi zajedno učine ozbiljan iskorak u rešavanju nagomilanih problema.
- Situacija u kojoj se našla jedna mirna, dobra, stručna, savesna, vredna i apsolutno uzorna koleginica, sve nas je jako onespokojila, povredila, a kao ljude i jako rastužila - navodi se u psimu. - Činjenica je da je jedan vredan i čestit radnik, o čijem radu svedoče mnogi naši sugrađani, bude, mi smo ubeđeni neosnovano optužena od strane roditelja, pa joj se po tom osnovu suspenduju sva osnovna prava na - rad, zaradu, profesionalni mir, bila je ona kap koja je prelila čašu permanentnog unižavanja i profesije i profesionalaca, koji su svoje profesionalno opredeljenje najčešće pronalazili u ljubavi prema poslu učitelja i nastavnika "vajara" koji doprinose sazrevanju tih pametnih i dobrih mladih ljudi.
Da podestimo, učionice ove osmoletke u četvrtak su bile prazne. U znak podrške suspendovanoj učiteljici V. P., njene kolege su odlučile da ne drže nastavu. Na dušu se učiteljici stavlja nasilje nad učenikom, jer ga je navodno, povukla za rukav i vikala. On je o tome obavestio roditelje, koji su se obratili direktorki i učiteljica je po ekspresnom postupku privremeno udaljena sa posla.
Prosvetna inspekcija je upućena u školu, a dok se ne završi disciplinski postupak učiteljica će biti suspendovana.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)