POLOMLJEN NOS UČENIKU U TUČI: Novi slučaj vršnjačkog nasilja, brutalan napad na tinejdžera u holu Saobraćajno-tehničke škole u Zemunu
JOŠ jedno vršnjačko nasilje dogodilo se pre dva dana u Saobraćajno-tehničkoj školi u Zemunu, kada je pretučen tinejdžer N. R. (16)! On je tom prilikom zadobio teške telesne povrede pošto mu je polomljen nos, pa je prevezen u Institut za majku i dete na dalje zbrinjavanje.

Zgrada zemunske obrazovne ustanove, Foto N. Skenderija
Kako su za "Večernje novosti" rekli u policiji, poziv da je došlo do incidenta u ovoj školi dobili su u četvrtak oko 17.30. Patrola se odmah uputila u Saobraćajno-tehničku školu, a tinejdžer je već bio u bolnici. Incident se dogodio u holu objekta, kada je škola bila puna učenika. U MUP ističu da je operativni rad u toku, a u utvrđivanju činjenica pomoći će im i snimci sa nadzornih kamera.
- Pretučeni učenik došao je kod mene u četvrtak oko 14.15 i prijavio da je povređen - rekaoje Goran Cvijanić, pomoćnik direktora Saobraćajne škole medijima. - Prepoznao je učenika koji ga je povredio, opisao mi ukratko šta se desilo. Pozvao sam i učenika Đ. Š. koji ga ja napao. Obojica su bili kod mene u kancelariji, dobio sam dve različite priče i nakon toga insistirao sam da pozovu roditelje, što su i uradili. Posle toga sam konsultovao kolege koje predaju fizičko vaspitanje da vide o kakvoj je povredi reč.
Koleginice su rekle da postoji ozbiljnija povreda nosa. Poslao sam i jednog i drugog u učionicu dok ne dođu roditelji.

Foto N. Skenderija
Prvo su u zemunsku školu došli roditelji povređenog učenika koji su potpisali napisanu izjavu, nakon čega su odveli sina u blnicu.
- Do četvrtog časa nisu stigli roditelji Đ. Š., koji je pretukao ovog đaka - kaže on.
- Pokušao sam da ga nađem, ali je već otišao kući, pa su obaveštene odeljenske starešine. Nakon petog časa, razredna Đ. Š. je rekla da je u kontaktu sa njegovim roditeljima i da oni u petak imaju slavu, zbog čega neće doći. Sada sledi oglašavanje školske uprave o incidentu, prikupljanje izjava i po potrebi još nekih učenika koji su bili svedoci, a nakon toga će se sastati Tim za borbu protiv nasilja i preporučiti mere.
S obzirom na to da je u pitanju treći nivo nasilja, obavezan je vaspitni rad, a moguće je i isključenje učenika iz škole.
IZBOLI SE NOŽEVIMA
U dvorištu Saobraćajno-tehničke škole, 14. decembra prošle godine, dvojica mladića izbodena su nožem. Jedan od njih tada je isečen po grudima, a njihovi drugovi su nakon napada pozvali Hitnu pomoć. Momci su sanitetom prevezeni u KBC "Beožanijska kosa" na dalje zbrinjavanje.
Preporučujemo

TUŽILAC NAREDIO OBDUKCIJU TELA BEBE PRONAĐENE U ZAMRZIVAČU: Policija traga za majkom
20. 01. 2023. u 07:20

PITALI IH "GDE STE?" PA ZAPUCALI U NOGE: Detalji ranjavanja Hemije i Nikole K. u Zemunu
19. 01. 2023. u 08:30

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"ĐEDOVI TE PROKLELI!" Veljko besan na prezimenjakinju, slavi Oluju
SIN pevačice Svetlane Cece Ražnatović, Veljko Ražnatović, važi za velikog rodoljuba, a sada ga je razbesnelo to što je jedna njegova prezimenjakinja učestvovala u godišnjici proslave "Oluje".
03. 08. 2025. u 10:36
Komentari (0)