KULE UGROŽAVAJU I TERENE? PDR dela naselja Bežanijska kosa predviđa tri solitera iznad 100 metara
PLANIRANA izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa "Tempo tauer" na Bežanijskoj kosi izazvala je revolt žitelja ovog dela prestonice, koji su svoje nezadovoljstvo iskazali u subotu, protestom i prikupljanjem peticije ispred SRC "11 april".
Foto: Printskrin
Ukoliko bi se usvojila izmena Plana detaljne regulacije koji je na javnom uvidu do 16. maja, kod sportskih terena biće sagrađene tri kule visine 100 i 120 metara.
Ovo vredno parče zemljišta površine 5,36 hektara nalazi se između Bulevara Arsenija Čarnojevića, kompleksa studentskog sportskog centra i ulica Blagoja Moše Marjanovića i Partizanske avijacije. Kako se navodi u studijskoj analizi, investitor ima za cilj da izgradi i organizuje novi kompleks objekata stambeno-komercijalne namene. On bi sadržao trgovinske jedinice, ugostiteljske objekte i poslovni prostor, kao i stanove visokog kvaliteta u okviru tri kule, ali bi ugrozio opstanak sportskog kompleksa koji se nalazi na toj lokaciji.
Foto: Printskrin
"Tempo tauer" bio bi upotpunjen odgovarajućim pratećim prostorima za kvalitetno funkcionisanje, kao što su nadzemni parking, garaže, skladišta i tehnički prostori.
Za potrebe novih objekata predviđena je zajednička podzemna garaža, namenjena za stacionarni saobraćaj i smeštaj tehničkih i pomoćnih prostorija. Kolski prilazi u garažu planirani su iz saobraćajnica koje okružuju kompleks, Nova 1 i Nova 3, dok će ulazi u garažu i savlađivanje visinske razlike u nivoima biti rešeni pomoću rampi.
Javna sednica Komisije za planove, na kojoj će prisustvovati građani ovog dela prestonice biće održana poslednjeg dana maja u 13.00 u zgradi Gradske uprave.
SOLITERI ZA 3.200 LjUDI
PREMA Planu detaljne regulacije u budući stambeni deo kompleksa koji sadrži tri kule moći će da živi oko 3.200 stanovnika. Takođe, biće moguće parkirati oko 1.500 automobila, što će prema rečima stanara ovog dela prestonice doprineti još većem saobraćajnom kolapsu.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)