NEGUJEMO SRPSKI IDENTITET: Sastanak u Starom dvoru

POMOĆNIK gradonačelnika Andreja Mladenović juče je u Starom dvoru sa predsednikom Srpskog nacionalnog savjeta Crne Gore doktorom Momčilom Vuksanovićem razgovaro o načinima za pomoć nacionalnim organizacijama srpskog naroda.

НЕГУЈЕМО СРПСКИ ИДЕНТИТЕТ: Састанак у Старом двору

Beoinfo

On je informisan o situaciji i položaju srpskih organizacija u Crnoj Gori istakavši koliko je važno da Beograd pruža pomoć onima sa kojima nas veže prijateljski i bratski odnos.

- Nastojaćemo da i u narednom periodu, negujući srpski identitet i starajući se o njemu, pomognemo u realizaciji različitih kulturnih projekata koje pokreću srpske organizacije u Crnoj Gori i tako unapredimo njihov položaj i status - kaže on. - Ne sme se zaboraviti ni veliki doprinos države Srbije, koja je takođe pomogla određenim organizacijama i projektima, čime se daje pravi primer kako matica razmišlja o svom narodu u drugim državama.

Predsednik Srpskog nacionalnog savjeta Crne Gore Momčilo Vuksanović je kazao da se srpske nacionalne organizacije u Crnoj Gori nalaze u složenoj poziciji.

- I prethodna, a i sadašnja vlast koja se upravo menja potpuno su izopštile srpske organizacije i njihove projekte - kaže on. - Zato imamo veliku zahvalnost prema republičkoj, pokrajinskoj i gradskoj vlasti u Beogradu koje pokušavaju da u granicama njihovih moći pomognu našim organizacijama i očuvaju identitet srpskog naroda u Crnoj Gori.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine