PRENOS ENERGIJE OD OBRENOVCA DO NOVOG BEOGRADA: Pred odbornicima ugovor o rehabilitaciji sistema daljinskog grejanja
JEDNA od najvažnijih tačaka sednice Skupštine grada, zakazane za ponedeljak, biće potvrđivanje ugovora između Republike Srbije, Elektroprivrede Srbije i Grada Beograda o rehabilitaciji sistema daljinskog grejanja.
Foto N. Fifić
Tako će, kako je najavio zamenik gradonačelnika Goran Vesić, biti započeto korišćenje toplotne energije sa blokova iz termoelektrane "Nikola Tesla" u Obrenovcu do toplana na Novom Beogradu.
- Na taj će za oko trećinu biti smanjena kupovina gasa i prvi put će se za grejanje Beograda koristiti toplotna energija, koja nastaje prilikom proizvodnje struje - objasnio je Vesić.
- Na sličan način koristiće se i toplotna energija iz deponije Vinča.
Preporučujemo
IZMENA TRASE NA DVE LINIJE JAVNOG PREVOZA: Od sutra počinju radovi u ovom delu Beograda
25. 02. 2026. u 17:19
ŠKOLICA ENGLESKOG ZA OSNOVCE: Besplatan program za najmlađe Voždovčane
25. 02. 2026. u 15:49
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)