OD SUTRA MUZIKA U BAŠTAMA KAFIĆA SAMO DO 22 ČASA: Stupa na snagu Odluka koja sprečava buku
NA osnovu odluke, koja je doneta na sednici Skupštine grada pre sedam dana, od sutra svi ugostiteljski objekti mogu da emituju muziku u baštama radnim danom do 22 sata, a petkom i subotom do 23 sata, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
Foto: Arhiva VN
On je, gostujući na TV Pink, precizirao da restorani mogu da emituju muziku unutar objekta, ali ona mora da bude prilagođena da se ne čuje u bašti. Na taj način će se, kako je rekao, zaštititi desetine hiljada ljudi koji su izloženi maltretiranju od strane ugostitelja, saopštio je Sekretarijat za informisanje Grada Beograda.
– Ta odluka važi za čitav grad, osim za tri zone koje obuhvataju Skadarliju, Adu Ciganliju i priobalje. Na ove zone, koje su važne za turizam grada, primenjivaće se novi Zakon o buci koji je u proceduri. On Gradu daje veoma široka ovlašćenja, što znači da će svaki naš komunalni milicionar imati merač buke kojim će na licu mesta utvrđivati nivo buke i moći će odmah da zatvori objekat, da oduzme sredstvo sa koga se emituje buka, a kazne su vrlo rigorozne – rekao je Vesić.
On je poručio svim ugostiteljima da poštuju ovu odluku i dodao da obilaze sve restorane na teritoriji grada koji emituju muziku, upozoravaju vlasnike restorana na rigorozne kazne.
– Grad čvrsto stoji iza ugostitelja i ja sam se borio da oni rade, i kada nigde u Evropi nisu radili, ali niko nema prava da maltretira građane, jer oni imaju pravo na privatni život i svoj mir. Uvek ću biti uz građane – rekao je Vesić.
Istakao je da će novom odlukom o splavovima biti definisana obaveza plaćanja mesta.
– Oni sada ništa ne plaćaju i to će se promeniti, moraće da licitiraju za mesta i plaćaju obaveze prema Gradu. Beograd će, naravno, onima koji su legalni obezbediti struju, vodu i sve što je potrebno, a sa druge strane postojaće i obaveza da vlasnici čiste oko svojih splavova. Ukoliko to ne budu učinili, plaćaće kaznu. Uvodimo red u Beograd, to je politika kojom želimo da pokažemo da je Beograd dobro mesto za život svih ljudi – istakao je Vesić.
Preporučujemo
PRIJAVE DO 17. SEPTEMBRA: Grad finansira vantelesnu za 100 parova sa jednim detetom
02. 09. 2021. u 15:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (2)