УМЕТНОСТ ФОТОГРАФИЈЕ: Драган Миловановић, Час цртања - у збегу пред "Олују", школа у Бенковцу

ДЕЦА која су се тог несретног лета 1995. затекла у здању бенковачке основне школе, где се тих дана стекао сав српски живаљ из околних села не би ли се заједно запутили даље, куда их је понела "Олуја" - то "затишје пред олују" искористила су за цртање по школској табли.

УМЕТНОСТ ФОТОГРАФИЈЕ: Драган Миловановић, Час цртања - у збегу пред Олују, школа у Бенковцу

Фото Д. Миловановић

Тема - слободна, јер родитељи и баке за уметност у том тренутку свакако нису марили, док су одасвуда пристизали нови сапутници и сапатници са имовином спакованом у кесу или две.

- Шта је тој деци у збегу окупирало мисли? Поред "четири С", она су на овој табли исцртала један хеликоптер у лету, пушкомитраљез - који пуца, тенк - који такође пуца и свакојако оружје "у погону"... - описује овај "час цртања" дугогодишњи фото-репортер "Новости" Драган Миловановић, који се тих дана затицао посвуда око Бенковца, Книна..., пратећи усуд српског становништва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво