ДА очувате здраву памет и спречите губитак моћи расуђивања с годинама једите грожђе. Добробит овог укусног воћа је и у томе што може да ублажи бол у случају напада гихта и реуматоидног артритиса.
Повезане вести

ЗАТЕГНИТЕ МИШИЋЕ ВЕЖБАМА СА ЛОПТОМ: Недостатак рекреације доводи до погурености и слабљења трупа
НЕДОСТАТАК физичке активности неминовно води ка опуштању рамена, стомачних мишића и кривљења кичме. Временом, слаби мишићи доводе до појаве погурености. Зато, ако желите да сачувате добру фигуру и у позним годинама, почните да вежбате.
02. 09. 2021. у 15:00

МАЊИ РИЗИК ОД АЛЦХАЈМЕРА: Како флавоноли утичу на мозак?
СТАРИЈЕ особе које редовно једу намирнице богате флавонолима, најзаступљенијим флавоноидима у храни, за 48 одсто су у мањем ризику да оболе од Алцхајмерове болести. До таквог закључка су дошли истраживачи у Чикагу.
02. 09. 2021. у 13:00

ЕФИКАСНОСТ ИНТЕРВЕНЦИЈЕ: Хирург Зора Игњатовић открива да ли ласерско скидање диоптрије има негативна дејства
ДИОПТРИЈА често може да изазове несигурност код пацијената када је изглед у питању. Многи се одлучују да решење овог проблема потраже код хирурга, и ураде ласерско скидање диоптрије. На питање колико ова интервенција може да буде штетна и да ли оствља нежељене ефекте одговара хирург доктор Зора Игњатовић.
02. 09. 2021. у 11:30

ПОМОЋ КОД ХРОНИЧНОГ ПРОСТАТИТИСА: Процјењује се да се ово обољење јавља код 10 до 15 одсто мушкараца
АКУПУНКТУРА се показала ефикасном у смањивању бола код мушкараца са хроничним простатитисом, објавили су кинески научници.
01. 09. 2021. у 16:30

И ПАСТА ЈЕ ДОБРА ЗА ВИТКУ ЛИНИЈУ: У тестенинама може да се ужива без страха од гомилања килограма
ИАКО тестенина не важи за дијеталну намирницу, ипак је могуће да се смрша и уз тањир пасте. Битно је само да се поштују правила. Наиме, када бирате тестенину, изаберите ону од целог зрна пшенице (интегралну), јер је богатија хранљивим састојцима. Друго правило је, ако купујете тестенину од пшеничног брашна, што је и најчешће, препоручује се она направљена од тврде пшенице.
01. 09. 2021. у 15:20
Најновије из рубрике

УЗ ПРОЛЕЋЕ СТИГЛЕ И АЛЕРГИЈЕ: Ево до када ће овај проблем отежавати здравље великом броју људи
ПРОМЕНЉИВО време и пролеће некима је донело и отежано дисање и кашаљ. Процењује се да у Србији са астмом живи свака десета особа, а у свету око 260 милиона људи, а ови подаци објављени су уочи Светског дана борбе против астме.
04. 05. 2025. у 13:54

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00

ДА НЕ МУЧЕ ГАСОВИ, НАДУТОСТ, ИЛИ БОЛОВИ: Овај предлог исхране идеалан је за све који реагују на глутен (ЈЕЛОВНИК)
НАДУТОСТ, гасови, бол у стомаку, дијареја или затвор, умор, главобоља, чак и проблеми са концентрацијом или променама расположења могу да буду последица глутена у исхрани.
03. 05. 2025. у 06:15
Коментари (0)