ЛОВ НА СРНДАЋЕ: Пуна ловишта дивљачи у Јадру

В.Митрић

20. 05. 2024. у 07:15

ЛОВИШТА у Јадру, у лозничком крају, пуна су свих дивљачи, а недавно се појавио и медвед. У току је редовни лов на срндаће којих има много на све стране.

ЛОВ НА СРНДАЋЕ: Пуна ловишта дивљачи у Јадру

Министарство пљопривреде шумарства и водоснабдевања

Искусни ловац, Ненад Јовановић из Клубаца, одстрелио је срндаћа у шумама засеока  Прњавор, у селу Коренита, недалеко од Манастира Троноша.

Минулог викенда одстељено је четрдесетак срндаћа, који се, осим по шума, шетају као паунови по овдашњим пољима, путевима а залазе и у домаћинства.

- Читаве године срндаће, као и друге животиње кад је ловостај, хранимо и чувамо од којекаквих ловокрадица - каже Јовановић. - Сада их ловимо, али све је установљено како бисмо одржали равнотежу у ловиштима. Срндаћа има као шаше.

Срндаћи долазе и у повртњаке овдашњих људи и једу засејани грашак и боранију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)