НЕВЕРИЦА У ПАРИЗУ: Олимпијка дошла да мачује у седмом месецу трудноће - и победила! (ФОТО)

Дарко Николић
Дарко Николић

30. 07. 2024. у 15:10

Олимпијске игре често умеју да изнедре нестварне спортске приче.

НЕВЕРИЦА У ПАРИЗУ: Олимпијка дошла да мачује у седмом месецу трудноће - и победила! (ФОТО)

FOTO: Tanjug/AP

Једна таква стиже са олимпијског борилишта у мачевању.

Наиме, након што је 26-годишња Египћанка Нада Хафез у дисциплини сабља победила Американку Елизабет Тартаковски (резултат је био 15:13), обелоданила је следеће:

- Чинило вам се да су на платформи биле две учеснице, а нас је тамо било троје! Да, то смо били ја и моја супарница, али моја беба, која тек треба да се појави на овом свету - објавила је на друштвеним мрежама Хафезова, додавши да је преплављена поносом.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tatler Asia (@tatlerasia)

Египатска олимпијка је, иако у седмом месецу трудноће - како се испоставило, не само победила, већ и ушла у историју афричког олимпизма као прва са тог континента која је у мачевању прошла у осмину финала Олимпијских игара.

Тамо је већ Јеон Хајоунг из Јужне Кореје била боља (15:7), али то не умањује подвиг будуће маме - која је, иначе, као млада била државни шампион у гимнастици, а недавно је успешно завршила студије медицине на Универзитету у Каиру.

Ово су Нади Хафез биле треће Олимпијске игре, а после 36. места у Рио де Жанеиру 2016, те 29. у Токију 2021. година - сада је, као трудница, остварила најбољи резултат у каријери, пробивши се међу 16 најбољих на Играма.

Ако вас Олимпијске игре занимају, све оно најважније и најзанимљивије о њима - пратите на посебној страници портала "Новости" посвећеној Олимпијским играма у Паризу.

На сасвим сте добром месту.

БОНУС ВИДЕО: МЛАДИЋ ИЗ БЕОГРАДА СВУДА УЗ СРБИЈУ: Филип са урнебесном мајицом пружа подршку ''орловима'' и у Лилу 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ ТРЕНЕРСКИ ПОСАО: Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!

ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).

20. 03. 2026. у 07:10

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.

19. 03. 2026. у 19:58

Коментари (0)