НАВИЈАЧИ БЕСНИ: Дрес Србије изгледа као реплика Црне Горе или Северне Македоније (ФОТО)

Марко Паунић
Марко Паунић

23. 06. 2022. у 08:47

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће на Светском првенству у Катару играти у потпуно новим дресовима, а недавно је на друштвеним мрежама процурило и како ће изгледати прва гарнитура.

НАВИЈАЧИ БЕСНИ: Дрес Србије изгледа као реплика Црне Горе или Северне Македоније (ФОТО)

ФОТО: АП/Darko Vojinovic

Србија ће имати црвену гарнитуру, са златним детаљима. Крстови ће бити распоређени по читавом дресу и неће бити толико упадљиви, а ту је и нови грб репрезентације који је недавно представио Фудбалски савез Србије, на коме су традиционални мотиви: двоглави бели орао, оцила, љиљани, црвени штит...

- Двоглави бели орао датира још из доба Немањића, а симбол је преузет из Византије. Налази се на црвеној позадини (штиту), што симболизује храброст и некадашње српско царство, уз мотиве златне боје. Кроз нашу историју појављивали су се различити типови орлова, а изабрани са грба је један од њих. У средини се налази осмоугаони штит са оцилима и инспирацију је пронашло из грба Краљевине Србије из 1882. године. Љиљан је један од најучесталијих мотива у хералдици. Код нас их срећемо из доба Немањића (грбови, круна, новац), а њихов симбол ослања се на стихове из Старог и Новог завета и на култ Богородице. Љиљане су од нас преузели Котроманићи, па су одатле потом увели и у Босну. Идентични љиљани са грба репрезентације налазе се и на садашњој застави и грбу Републике Србије - навео је ФСС.

Иако се дрес појавио на друштвеним мрежама још пре месец дана, тек сада су навијачи кренули да изражавају незадовољство. Неки пишу да нови дрес изгледа као реплика дреса Црне Горе или Северне Македоније, док други говоре да је благи ужас и да се надају да је све шала.

Разлог је што је грб потпуно другачији, али и што на дресу има жутих детаља на рукавима и одмах испод браде. Појединце чак подсећа на дрес Пољске и истичу да никада "орлови" нису наступали у таквој опреми.

Ипак, све у свему, најважније је како ће Србија играти у Катару, а дрес као дрес. Надамо се за почетак проласку из групе у наредну фазу такмичења.

Светско првенство почиње 18. новембра, а пулени Драгана Стојковића се налазе у групи са Бразилом, Швајцарском и Камеруном.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИ У ШОКУ ПОСЛЕ ЧУДА ДЕНВЕРА У ОКЛАХОМИ: Не могу да верују шта је Никола Јокић доживео

АМЕРИ У ШОКУ ПОСЛЕ ЧУДА ДЕНВЕРА У ОКЛАХОМИ: Не могу да верују шта је Никола Јокић доживео

Никола Јокић је обично тај који шокира светску кошаркашку јавност због оног што ради у дресу Денвер нагетса, али је љубитеље НБА лиге овога пута шокирало - оно што је доживе.

06. 05. 2025. у 20:15

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је поново пробуђена европска сила

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је поново пробуђена европска сила

ПОСЛЕ ремија у спектакуларној првој утакмици полуфинала, Интер и Барселона укрштају копља и у реваншу, овога пута на "Ђузепе Меаци", где ће нешто пасти коначна одлука о финалисти Лиге шампиона.

06. 05. 2025. у 07:45

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ТУКЛИ ГРОБАРА?! Александар Пријовић открио шок детаље туче играча и гостију ноћног клуба (ВИДЕО)

КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА ТУКЛИ "ГРОБАРА"?! Александар Пријовић открио шок детаље туче играча и гостију ноћног клуба (ВИДЕО)

Кошаркашки клуб Партизан саопштио је у понедељак касно увече да су се три играча црно-белих "нашла усред инцидента који се догодио недалеко од познатог београдског ноћног клуба", а дан касније огласио се и фудбалер Александар Пријовић, који је био на истој локацији, и ког су поједини српски медији довели у везу са овим скандалом.

06. 05. 2025. у 17:02

Коментари (0)