АРСЕНАЛ ВОДИО, ПА СТРЕПЕО: Нестварна игра Барнлија...

02. 12. 2023. у 18:42

ФУДБАЛЕРИ Арсенала славили су у 14. колу Премијер лиге.

Стрепели су фудбалери Арсенала све до краја меча. Имали су два гола предности, у стрелце су се уписали Букајо Сака у шестом и Мартин Одегард у 13. минуту, а када је деловало да ће решетати мрежу Вулверхемтона

Када су сви очекивали убедљив тријумф - домаћини су стали, што је могло скупо да их кошта. Гости су преко Матеуса Куње у 86. минуту смањили на 2:1, али нису имали снаге за преокрет, па су три бода остала у Лондону.

Славио је и Барнли. Савладали су Шефилд 5:0, уписавши прву победу на домаћем терену.

Ово је уједно за њих била и прва победа у сезони на домаћем терену. Већ после првог полувремена Барнли је водио са 2:0 головима Џеја Родригеза у првом и Бруна Ларсена у 29. минуту.

Гости су на крају првог дела остали са десеторицом на терену пошто је искључен Мекбрни, те су до краја примили још три гола и претрпели убедљив пораз. У стрелце су се уписали још и Зеки Амдуни у 73, Лука Колеошо два минута касније и Џош Браунхил у 80. минуту.

Брентфорд је такође био успешан, пошто је савладао Лутон са 3:1. У првом полувремену није било голова, да би у наставку виђена чак четири.

Домаћи су у 49. минуту повели преко Нила Мопаја, да би седам минута касније предност дуплирао Бен Ми. Џејкоб Браун је у 76. минуту вратио наду гостима, да би Шелдон Баптиста у завршници меча донео свом тиму важна три бода.