ЦЕО СВЕТ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Српкиња са 17 година освојила ВТА титулу

СЕНЗАЦИЈА у свету тениса!

ЦЕО СВЕТ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Српкиња са 17 година освојила ВТА титулу

Фото: ЕПА

Ива Јовић, америчка тенисерка српског порекла, освојила је прву ВТА титулу са само 17 година.

Јовићева је прескочила конкуренцију на турниру из серије 500 у Гвадалахари, у финалу победивши Колумбијку Емилију Аранго са 6:4, 6:1 после сат и 34 минута борбе.

Она је претходно савладала и Каву, Осорио, Касинтсеву и Бартункову, а овим подвигом обезбедила је 36. место на WТА ранг листи, недалеко од позиције носиоца на гренд слемовима.

Што се самог финала тиче, српско-амерички вундеркинд имао је олакшавајућу околност тога што противници није било добро, па је у једном тренутку и повратила.

Први сет завршен је после ролеркостера и чак пет брејкова у низу, односно након што је Ива пропустила три сет лопте на сервису, а онда брејком дошла до 1-0.

У другом сету Јовићева је била много боља ривалка и заслужено је уписала тријумф, поставши најмлађа тенисерка икада која је освојила Гвадалахару.

Бонус видео: Шампиони у фокусу: Хаџи Пурићи и 300 медаља шампиона знања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВАКОВА ВИОЛИНА ОДЗВАЊА ПАРИЗОМ: Ђоковић никад ближи 25. гренд слему, Фонсека мора пасти

НОВАКОВА ВИОЛИНА ОДЗВАЊА ПАРИЗОМ: Ђоковић никад ближи 25. гренд слему, Фонсека мора пасти

Новак Ђоковић наставља поход ка историјској 25. гренд слем титули, а наредна препрека на Ролан Гаросу биће му један од најталентованијих младих тенисера света — Јоао Фонсеца.

29. 05. 2026. у 11:45

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!

На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а баш када је Новак Ђоковић данас сазнао не баш добру вест, Јаник Синер је згрозио многе. И, на крају - испао са турнира, на који је стигао као први са АТП листе, а и са сјајним низом успеха.

28. 05. 2026. у 14:59 >> 15:10

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова