КУВАРИ ИЗ ПРЕСТИЖНИХ РЕСТОРАНА МОЖЕМО БИТИ СВИ: Раскошан колач са нутелом -"Моцарт" чизкејк са пистаћима
"Моцарт" чизкејк спрема се са пистаћима и нутелом. Раскошна посластица богатог укуса као из престижних ресторана.
Фото Printscreen/Instagram/fooddiaries_jeany
ЧИЗКЕЈК је сигурно најпопуларнији десерт са сиром. Припремамо рецепт за раскошни "Моцарт" чизкејк са пистаћима. Кремасти фил се меша са нутелом. Колач без премца, попут оних из престижних ресторана.
Потребно:
За фил:
* 200 мл слатке павлаке
* 330 г крем сира филаделфија
* 200 г маскарпоне сира
* 70 г шећера у праху
* 3 кашике намаза од пистаћа
За подлогу:
* 200 г млевеног кекса
* 100 г отопљеног путера
За прелив:
* 1 кашика нутеле
* 200 г беле чоколаде
* сирови пистаћи за посипање
Рецепт за чизкејк са пистаћима и нутелом:
У чинију убаците слатку павлаку, филаделфија сир, маскарпоне, шећер у праху и намаз од пистаћа, па умиксајте док не добијете кремасту структуру. У млевени кекс убаците марципан и отопљен путер, па рукама сједините састојке. Округао плех са покретном ивицом обложите пек-папиром, па пребаците и утисните смесу са млевеним кексом руком као подлогу за чизкејк. Распоредите фил са намазом од пистаћа. Преко ставите нутелу на више места, па чачкалицом прошарајте тако да добијете зелено-браон декоративне шаре. Белу чоколаду отопите на пари, па је нанесите преко нутеле и прошарајте чачкалицом. По ивицама чизкејка поспите сецкане пистаће. Ставите чизкејк у фрижидер на шест сати да се стегне.
(StvarUkusa)
Препоручујемо
РЕЦЕПТ ЈЕ ПРОВЕРЕН, А УКУС САВРШЕН: Најбрже и најукусније мекике које ћете пробати
05. 12. 2023. у 10:06
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)