МЕДАЉОНИ У САФТУ: Ручак толико сочан и укусан да се остатак помаже са хлебом

Новости онлине

23. 04. 2025. у 10:00

Не зна се шта је укусније месо или сос.

МЕДАЉОНИ У САФТУ: Ручак толико сочан и укусан да се остатак помаже са хлебом

Foto: Shutterstock

Састојци:

  • 1 – 1,2кг искоштеног врата или филеа
  • 1 главица црног лука
  • 4 пуне кашике ајвара
  • 100 мл парадајз сока
  • 1 кашичица сенфа
  • со и бибер, суви зачин
  • першунов лист, бели лук у гранулама, црвена млевена паприка
  • 200 мл супе, размућене коцке или чак воде ако ништа од тога нема
  • брашно да се медаљони уваљају
  • уље за пржење, 100 мл

Припрема:

Месо опрати и ако има неких жилица одстранити их. Исећи затим месо у медаљоне које неколико пута лупите чекићем за месо. Посолити и побиберити са обе стране.

Загрејати уље, не на најјаче, један степен мање. Уваљати сваки медаљон у брашно и ставити на врело уље да се пржи. Пржити са обе стране док не порумене па извадити на тањир. У исто уље додати ситно исецкан црни лук, сипнути мало воде па лук продинстати док не омекша. Склонити са ватре па додати ајвар и парадајз сок, а затим и зачине.

Мало соли, бибера би требало мало више, ал ставите по свом укусу, кашичица црвене млевене паприке, першунов лист, на врх кашичице белог лука у гранулама ( ако немате може и свеж ал га продинстајте са црним луком), сенф. Вратите на ватру да проври, промешајте па успите 100 мл супе.

Штапним миксером мало уједначите смесу, ако је потребно ( ко не воли лук нека тако све уситни ). Додајте остатак супе па вратите месо. Лепо га послажите, смањите ватру на лагану и оставите да проври.

(trpeza)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.

27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију