НОВА РУТА ГАСА ЗА УКРАЈИНУ: Из САД енергенти ће путовати преко терминала на немачком острву Риген
ТЕЧНИ гас пореклом из САД, који до терминала на немачком острву Риген долази у танкерима, биће транспортован цевоводом кроз Пољску до Украјине, преноси Шпигел. Кијев ће, тако, први пут природни гас добијати преко ове руте, саопштила је немачка приватна компанија за увоз течног природног гаса Дојче РеГас, која поседује терминал на острву Риген.
Фото: Профимедиа
Управни партнер оператера терминала Дојче РеГас, Инго Вагнер је истиче да је прва испорука регасификованог гаса из Немачке у Украјину омогућена захваљујући професионалној и поверљивој сарадњи свих партнера.
- Посебно смо поносни што смо једини терминал којим се приватно управља, који директно доприноси енергетској безбедности у Украјини - казао је Вагнер.
Шеф украјинске државне енергетске компаније Нафтогас Сергеј Корецки, оцењује да партнерство са немачком компанијом отвара нову, поуздану руту увоза за Украјину ове године, као и да је споразум први корак ка дугорочном партнерству.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПИК ПОДБАЦИО: Луис Кришок остаје вршилац дужности високог представника у БиХ
15. 07. 2026. у 09:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)