ВЕОМА ЗАБРИЊАВАЈУЋА СИТУАЦИЈА ЗА КИЈЕВ: Трампова политика као "минско поље" за украјинску власт
СТАВ САД о Украјини изазива велику забринутост у Кијеву, где се на политику америчког председника Доналда Трампа гледа као на „минско поље“.

Фото: ЕПА/Shutterstock/илустрација
- Ситуација је веома забрињавајућа за Кијев… Украјинско руководство покушава да одреди правац деловања кроз минско поље које је Трампов други мандат - наводи ABC.
Раније је исти ТВ канал известио да се Кијев плаши притиска споља због непопустљивости Владимира Зеленског.
Украјински парламент усвојио резолуцију о потврђивању легитимитета Зеленског
Украјински парламент усвојио је резолуцију којом је потврђен легитимитет Владимира Зеленског на функцији председника, истовремено одбацивши могућност одржавања избора док се рат не заврши, чиме је одбио изјаве председника САД и Русије, Доналда Трампа и Владимира Путина, који су сугерисали да је његова власт нелегитимна јер у Украјини нису одржани избори.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)