ЕРДОГАН ЈАСАН: Израел мора да одговара за ратне злочине почињене у Гази
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган рекао је данас током разговора са генералним секретаром УН Антонијем Гутерешом да Израел мора да одговара пред међународним судовима за ратне злочине које је починио у Гази.
Foto: Profimedia
У телефонском разговору уочи састанка Савета безбедности УН о Гази који је планиран за среду, Ердоган је рекао Гутерешу да ''Израел наставља да бесрамно гази међународно право, правила ратовања и међународно хуманитарно право, наочиглед међународне заједнице'', преноси Ројтерс.
Турски министар иностраних послова Хакан Фидан, део такозване ''контакт групе'' муслиманских земаља која води разговоре са западним лидерима о Гази, присуствоваће састанку у Њујорку у среду, саопштило је раније Министарство спољних послова.
Израел је покренуо ваздушну и копнену офанзиву против палестинске милитантне групе Хамас у Гази након напада 7. октобра.
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
"МИ СМО ГА ПРЕЦРТАЛИ" Ердоган поручују Израелу - Нетанјаху више није наш саговорник
04. 11. 2023. у 12:55
ВЕДРАНИНО ОТВОРЕНО ПИСМО МУЖУ: Ја тебе доживљавам као Човека који воли пуњене паприке
28. 11. 2023. у 08:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)