ЗВАНИЧНО: Путин иде у Кину у октобру
РУСКИ председник Владимир Путин прихватио је позив кинеског лидера Си Ђинпинга да посети Кину у октобру на Форуму „Један појас, један пут“.
Фото: Танјуг/АП
- Наравно, са задовољством сам прихватио позив председника Народне Републике Кине да посетим Кину у октобру ове године у оквиру догађаја за промоцију идеје председника Си Ђинпинга, који већ има међународни бренд „Један појас, један пут“ - рекао је руски председник на састанку са чланом Политбироа Централног комитета Комунистичке партије Кине, шефом кинеског министарства спољних послова Ванг Јијем.
Путин је нагласио да то у потпуности одговара интересима Русије, „интегрише, заправо, и наше идеје о стварању великог евроазијског простора“ и интересе Кине.
- Ми делујемо прилично синхроно - додао је он.
Током састанка, руски председник Владимир Путин се осврнуо и на догађаје у Нагорно-Карабаху.
- У тесном контакту сам са свим странама у сукобу и властима у Јеревану, Степанакерту и Бакуу. Надам се да ћемо успети да постигнемо деескалацију сукоба и вратимо решење овог проблема у миран колосек - нагласио је председник Русије.
Препоручујемо
ПРВО ГА УНИШТИ А ОНДА... Зеленски: Поправка нафотовода Дружба не може се брзо завршити
26. 02. 2026. у 00:00
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)