РАТ У УКРАЈИНИ: Осујећен украјински прелазак Дњепра; Украјинске снаге гранатирају цивилне објекте (ФОТО/ВИДЕО)

31. 07. 2023. у 07:54 >> 00:49
СПЕЦИЈАЛНА војна операција у Украјини, дан 523. Кијев је у недељу покушао да изврши терористички напад на Москву помоћу дронова. Све летелице су уништене. Такође је нападнут Крим са 25 беспилотних летелица, које су уништене. Кујбишевски округ Доњецка је под јаким гранатирањем украјинских снага, саопштио је градоначелник Алексеј Кулемзин.
Повезане вести

РАТ У УКРАЈИНИ Продор код Велике Новосјолке, жестоке борбе код Покровска; Змајеви зуби застали у грлу ВСУ, продор код Белгорода (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини – 1.121. дан.
20. 03. 2025. у 07:13 >> 03:12

РАТ У УКРАЈИНИ Лавров: Запад стављен "под оружје" да би продужио кијевски режим
РАТ у Украјини – 1.131. дан.
30. 03. 2025. у 07:20 >> 00:32

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси напредују, хиљаде војника ВСУ у котлу код Курска? Украјина фокусира одбрану на ова два града (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини- 1.108. дан.
07. 03. 2025. у 07:18 >> 03:43

РАТ У УКРАЈИНИ: Самит ЕУ посвећен Украјини 6. марта; Кијев дроновима напао Белгородску област
РАТ у Украјини-1.096. дан.
23. 02. 2025. у 06:57 >> 00:25

РАТ У УКРАЈИНИ: Русија ће ојачати своје војне капацитете; У Константиновки спасиоци из рушевина извукли тело жене
РАТ у Украјини-1.095. дан.
22. 02. 2025. у 06:55 >> 00:17
Најновије из рубрике

У ЊЕНОЈ ВАТРИ ГОРЕ СВИХ 133: Прича о најпознатијој пећи на свету у Сикстинској капели - "рецепт" Ватикана стар вековима
ГЛАСАЊЕ кардинала и спаљивање папирних листића датира још из 15. века и служи да би се осигурала тајност и спречиле било какве манипулације. Иако живимо у ери модерне технологије, Ватикан је одлучио да задржи овај традиционални начин комуникације – димом.
08. 05. 2025. у 17:08

УПРАВА СА АМЕРИКОМ НА ЧЕЛУ: Израел и САД разговарају о администрацији која би владала Газом после рата
ИЗМЕђУ Сједињених Држава и Израела, воде се разговори о могућој управи за Газу коју би предводиле САД. Агенција Ројтерс, која је ово објавила, позива на изворе у Вашингтону и додаје да администрација, предвођена Америком, не би укључивала Хамас, или Палестинске власти, а трајала ни док Газа не буде демилитаризована и стабилна. Разговори између америчких и израелских званичника, тек су, међутим, у прелиминарној фази и без гаранција за договор. Будући да се овај рачун "прави без крчмара", аналитичари упозоравају да ће се будућа власт у Појасу Газе, суочити са великим ризицима и реакцијом у ширем региону.
08. 05. 2025. у 16:17

"ОВО СУ ДОБРЕ ВЕСТИ": Пронађено пет врста ајкула и ража код обалa Холандије
ПЕТ врста ајкула и ража живи код обала Холандије, у подручју где се налази поморска ветрофарма, открило је најновије истраживање научника са универзитета Вагенинген, преносе данас холандски медији.
08. 05. 2025. у 16:13

БОУЗ: Нарко-фирер Зеленски ће скратити свој живот ако нападне Москву 9. маја
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски ће скратити себи живот ако покуша да нападне Москву 9. маја, изјавила је ирска новинарка Чеј Боуз.
08. 05. 2025. у 16:11

ДА СЕ НЕ ПОНОВИ ИСТОРИЈА: Запад, дан пре Истока, слави Дан примирја у Другом светском рату
У Паризу се сваке године 8. маја, дан раније од истока Европе, организује највећа војна смотра на Западу поводом Дана победе у Другом светском рату.
08. 05. 2025. у 16:01
buki
01.08.2023. 10:06
Znači, Poljaci otvoreno priznaju da migrante koji ilegalno pređu granicu ubijaju snajperima, a EU na to ćuti kao zalivena.