"СУПЕР, САД СМО КОЛЕГЕ" Пригожин само иронично на Кирбијеву одлуку да Вагнеровце означи као злочиначку организацију
РУСКИ бизнисмен и оснивач Вагнер групе Јевгениј Пригожин иронично је реаговао на најаву Беле куће о проглашавању Вагнера међународном злочиначком организацијом, напомињући да ће од тог тренутка он и Американци постати колеге.

Фото: Танјуг/АП
- Коначно, сада су Вагнер група и Американци колеге. Од сада се наш однос може назвати обрачуном криминалних кланова - наводи се у поруци коју је прес служба те групе објавила на телеграм каналу.
САД ће следеће недеље увести додатне санкције руској приватној војној групи Вагнер, за коју амерички званичници кажу да је помагала руској војсци у рату у Украјини, саопштила је у петак Бела кућа.
Портпарол Беле куће за националну безбедност Џон Кирби је најавио да ће Министарство финансија САД означити Вагнер групу као значајну транснационалну криминалну организацију, пренео је Ројтерс.
Проглашавањем Вагнера транснационалном криминалном организацијом према америчкој извршној наредби 13581 замрзава се целокупна америчка имовина Вагнера и забрањује Американцима да обезбеђују средства, робу, или да пружају услуге тој групи.
(Блиц)
Препоручујемо

РУСИЈА ПОКРЕНУЛА ПОСТУПАК ПРОТИВ АМЕРИЧКОГ ШПИЈУНА: Прикупљао обавештајне информације?
19. 01. 2023. у 08:56

САД И БРИТАНИЈА НАЈВЕЋИ КУПЦИ РУСКЕ НАФТЕ: Парадокс Запада још једном дошао до изражаја
19. 01. 2023. у 08:01

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (4)