"ПРИНЦИПИ НЕПРИСТРАСНОГ НОВИНАРСТВА ИГНОРИСАНИ ОД ПОЈЕДИНИХ ЗЕМАЉА" Русија ипак и даље отворена за контатке са страним медијима
РУСИЈА је и даље отворена за контакте са иностраним медијима, рекао је данас заменик портпарола министарства спољних послова Алексеј Зајцев.

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
Он је додао да томе у прилог говори и неколико интервјуа руског министра спољних послова Сергеја Лаврова укључујући и оне за арапске и италијанске медије, преноси ТАСС.
- Наравно, можемо видети и то да су принципи непристрасног новинарства игнорисани од појединих земаља, што пре свега погађа грађане држава које немају приступ алтернативним визијама - рекао је Зајцев.
Дипломата је указао на недавни инцидент са шпанским дневним листом АБЦ, који је "затражио разговор са портпаролком руског Министарства спољних послова Маријом Захаровом, потом доставио питања и добио одговоре, али на крају одбио да објави интервју”.
Министарство је, како се наводи, тај текст објавило 4. маја на свом сајту.
- Радимо најбоље што можемо како бисмо разјаснили своју позицију и на руском и на страним језицима - закључио је Зајцев.
БОНУС ВИДЕО:
КУКАСТИ КРСТОВИ И УКРАЈИНСКЕ ЗАСТАВЕ: Оскрнављено гробље у Холандији
Препоручујемо


УНИШТЕНА БАТЕРИЈА СИСТЕМА "УРАГАН": Конашенков извештава - Оборен још један Бајрактар
05. 05. 2022. у 19:51

ЕКСПЛОЗИЈЕ ШИРОМ УКРАЈИНЕ: Руси жестоко ударили на Дњепар и Харков, Кијевом завијају сирене (ФОТО/ВИДЕО)
У КИЈЕВУ и низу украјинских региона проглашена је ваздушна претња од удара руских балистичких ракета, саопштено је данас из Ваздухопловних снага украјинске војске. Руси су дроновима силовито ударили на Харков и Дњепар, има мртвих и повређених.
30. 09. 2025. у 18:36

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)