ПРЕМИЈЕРА ОПЕРЕ "ДОН КИХОТ": Уместо 26. фебруара прво извођење 2.марта на сцени Народног позоришта

ОПЕРА Жила Маснеа "Дон Кихот", под диригентском управом Ђорђа Станковића и у режији Иване Драгутиновић Маричић, биће премијерно изведена 2. марта на Великој сцени Народног позоришта уместо 26. фебруара - због епидемиолошких разлога.

ПРЕМИЈЕРА ОПЕРЕ ДОН КИХОТ: Уместо 26. фебруара прво извођење 2.марта на сцени Народног позоришта

фото:Архива "Новости"

У "херојској комедији" у пет чинова смештеној у Шпанију крајем 16. века, чији је либрето, према позоришном комаду Жака ле Лорена инспирисаног култним романом Мигуела Сервантеса, насловну улогу, у алтернацији, тумачиће Миодраг Д. Јовановић и Иван Томашев. Вук Зекић је Дон Kихот, Санча Пансу певаће Александар Стаматовић и Михаило Шљивић, а Дулсинеју - Александра Ангелов, Жељка Здјелар, Љубица Вранеш и Јана Цветковић.

Сценограф је Мираш Вуксановић, костиме је урадила Олга Мрђеновић, док је за сценски покрет задужен Ивица Kлеменц.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле