УДАРАО ЈЕ И УДАВИО РОЂЕНОГ БРАТА: Суђење за убиство у Нишу, тужилаштво тражи 12 година затвора

Јелена Ћосин

16. 11. 2023. у 16:50

ВИШЕ јавно тужилаштво у Нишу затражило је казну затвора од 12 година и обавезно лечење за Милана Грујића (46) из Ниша, ухапшеног због сумње да је у току ноћи 6. маја, 2022. године крвнички претукао па удавио свог старијег брата Сашу (52) у њиховој породичној кући, а затим га пресвукао, па позвао мртвозорнике и пријавио природну смрт.

УДАРАО ЈЕ И УДАВИО РОЂЕНОГ БРАТА: Суђење за убиство у Нишу, тужилаштво тражи 12 година затвора

Жртва Саша Грујић, Фото Ј. Ћосин/ приватна архива

Милан је оптужен да је убиство починио у стању “битно смањене урачунљивости”, будући да болује од параноидне схизофреније. Али је, по налазу вештака, у тренутку злочина био у стабилној ремисији основне болести.

Током суђења је утврђено да је Милан 5. и 6. маја прошле године убио брата Сашу у својој кући. Најпре га је песницом ударио у око. Када је овај пао, наставио је да га шутира у главу, лице и бутине. Потом је почео да га дави и Саша је преминуо од гушења.

- Окривљени је затим тело покојног подигао на кревет, пресвукао га, и гардеробу коју је покојни претходно носио бацио је у канту за смеће у дворишту породичне куће. Затим је позвао мртвозорнике, а не Завод за хитну медицинску помоћ и пријавио природну смрт свог брата – објаснила је виши јавни тужилац Лидија Симовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!