НОВИ ДЕТАЉИ ХАПШЕЊА КРИМИНАЛНЕ ГРУПЕ: Лозничани осумњичени за трговину људима (ФОТО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, УКП-СБПОК, по налогу Јавног тужилаштва за организовани криминал, у координацији са Европолом, ухапсили су пет особа, док ће против једне која је у притвору бити поднета кривична пријава, због постојања основа сумње да су извршиле кривично дело трговина људима.

Фото МУП
Ухапшени су Н. Т. (1981), З. М. (1962), Ј. М. (1981), Н. М. (1997) и М. А. (1975), сви из Лознице.
Сумња се да су припадници ове међународне организоване криминалне групе од августа 2020. до октобра 2023. године, на територији Србијe, Немачке и Француске експлоатисали кроз просјачење већи број деце узраста од 5 до 11 година и једну тридесетседмогодишњу држављанку Украјине, док су осамнаестогодишњу жртву овог кривичног дела држали у положају сличном ропском.
Осумњичени су експлоатацијом жртава трговине људима прибавили противправну имовинску корист у износу од неколико десетина хиљада евра, a новац су користили за сопствене потребе и луксузан живот.
Претресањем њихових станова пронађено је више мобилних телефона и сим картица, новац, документација о међународним новчаним трансакцијама, као и УСБ меморије.
Током акције хапшења на више локација затечено је шесторо деце од 6 до 11 година која су збринута у сарадњи Канцеларије за координацију активности у борби против трговине људима, Центра за заштиту жртава трговине људима и Центра за социјални рад у Лозници, у складу са њиховим надлежностима и начелом најбољег интереса детета.
Осумњичени су, уз кривичну пријаву, спроведени надлежном тужилаштву.
БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)