ЗОРАН ДРОБЊАК: Поштоваћу препоруке ревизора

З.Р.

06. 11. 2020. у 13:27

ВРШИЛАЦ дужности директора "Путева Србије" Зоран Дробњак изјавио је да ће то јавно предузеће поштовати препоруке Државне ревизорске институције и додао да је на Влади Србије да распише конкурс за новог генералног директора.

ЗОРАН ДРОБЊАК: Поштоваћу препоруке ревизора

Фото Танјуг

Ревизор је констатовао у свом извештају да "Путеви Србије" крше Закон о јавним набавкама, као и да Зоран Дрбоњак више не може да буде вршилац дужности директора тог јавног предузећа, пошто је у том статусу већ шест година.

Дробњак је рекао да ће препоруке по питању јавних набавки бити поштоване, у циљу да "Путеви" још боље раде.

ДРИ је Надзорном одбору дао рок од 90 дана да покрене иницијативу за именовање директора у складу са Законом о јавним предузећима.

- Именовано лице више од шест година обавља функцију вршиоца дужности директора, што није у складу са Законом о јавним предузећима - истичу државни ревизори. - Законом је прописано да период обављања функције в. д. директора не може бити дужи од једне године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

САСТАНЦИ РУШЕ ИЛИ ГРАДЕ КОМПАНИЈУ: Како управљање конфликтима утиче на продуктивност тима