ВЕЛИКИ ГУБИТАК ХРВАТСКЕ АВИО-КОМПАНИЈЕ: Објављен финансијски извештај - У минусу од готово 20 милиона евра

ГУБИТАК компаније Цроатиа Аирлинес за прошлу годину износио је 19,6 милиона евра, објављено је у финансијском извештају.

ВЕЛИКИ ГУБИТАК ХРВАТСКЕ АВИО-КОМПАНИЈЕ: Објављен финансијски извештај - У минусу од готово 20 милиона евра

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/The Layover Aviation

У прошлој години оперативни губитак износио је 16 милиона евра, а након укључивања нето резултата финансирања губитак је 19,6 милиона евра, наводи се у извештају.

Годину пре остварена је нето добит од 2,3 милиона евра, преноси агенција Мина, позивајући се на СЕЕбиз.

Укупни приходи прошле године су износили 268,5 милиона евра, 1,8 одсто више него годину пре. Расходи су порасли десет одсто, на 287,9 милиона евра.

Током прошле године Цроатиа Аирлинес превезао је 1,84 милиона путника, што је шест одсто више у односу на 2023. годину.

У објашњењу резултата пише како период инвестиционог циклуса замене флоте авиона карактеришу оперативни и финансијски изазови транзиционог периода те је компанија у периоду транзиције планирала негативне финансијске резултате.

Додатне значајне трошковне изложености у Цроатиа Аирлинес-у виде и у околностима на које већином нису могли да утичу. Уз остало наводе како је испорука два нова авиона Аирбус А220 које је требало да буду испоручени пре почетка летње сезоне прошле године више пута померана уз све веће кашњење.

Кашњење испорука и продужење радова у хангарима захтевало је ангажовање додатних знатно скупљих авиона у краткорочном најму како би се остварио планирани ред летења, сачували слотови на ародромима и поверење путника, стоји у финансијском извештају.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији