ДО ПОСЛЕДЊЕГ АВИОНА СУ БРАНИЛИ БЕОГРАД: Премијерно у Србији - изложба Витезови челичног неба, 51. ваздухопловна група (ФОТО)
27. 02. 2021. у 16:41
НЕПРИЈАТЕЉСКА алијанса дејствовала је са 600 бомбардера штука и око 360 ловаца, док се авијација Краљевине Југославије бранила са свега 40 авиона.
Повезане вести
"КРВАВО КОЛО СЕ СПРЕМА": Оскрнављен споменик палим борцима у Другом светском рату на Савини
РУЖНА, претећа порука, "Крваво коло се спрема" осванула је ујутро на споменику палим борцима на Савини, на којем су уклесана имена 350 бораца и 236 жртава фашистичког терора, родољуба који су положили живот за слободу у Другом светском рату.
06. 11. 2020. у 18:09
ДРУГИ СВЕТСКИ РАТ У ФОТОГРАФИЈАМА: Изложба "Ратна слика Србије" учествује на манифестацији "Музеји за 10" (ФОТО)
ИЗЛОЖБА „Ратна слика Србије у Другом светском рату, 1941-1945“ Галерија Дома Војске Србије учествоваће на овогодишњој манифестацији „Музеји за 10” која се одржава од 9. до 15. новембра. Тема овогодишње манифестације је Музеји за једнакост: разноликост и инклузија.
08. 11. 2020. у 12:59
ЖИВОТ ПОСВЕЋЕН ИДЕАЛИМА: Олга Јовичић Рита, краљевачка хероина у Другом светском рату, била је прва жена политички комесар
ОКТОБАР има посебно значење за Краљевчане. Седмог дана у овом месецу обележава се Краљевдан, а потом 14. октобра и Дан сећања на неколико хиљада невиних родољуба које су Немци 1941. стрељали у знак одмазде. То је уједно и прилика да се присете оних који су у Другом светском рату дали живот за слободу своје отаџбине. Међу њима је било и припадница нежнијег пола, које су, свака на свој начин, дале огроман допринос борби и коначном ослобођењу од фашистичких окупатора, заслуживши тако оправдани статус хероина града на Ибру.
08. 11. 2020. у 16:59
„БАЛАДА ВЕШАНИХ“ У СПОМЕН НА 15 ТРАГИЧНО НАСТРАДАЛИХ: Одржана комеморација страдалим младим Суботичанима
ПОЛАГАЊЕМ венаца код споменика „Балада вешаних“, испред суда у Суботици, данас је обележена је 79. годишњица страдања 15 суботичких родољуба.
18. 11. 2020. у 15:25
БОРБА КОМОНВЕЛТА И СРПСКОГ НАРОДА ПРОТИВ ФАШИСТА: Пуковник Ник Илић представио поставку “Британци и Други светски рат у Југославији”:
ИЗЛОЖБУ документарних фотографија “Британци и Други светски рат у Југославији”, коју ће посетиоци Народног музеја у Крушевцу моћи да погледају све до 10.дeцембра, пуковник Ник Илић,изасланик одбране Уједињеног Краљевства припремао је близу две године.
23. 11. 2020. у 11:25
Најновије из рубрике
ДЕТАЉНИ ВОДИЧ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈУ: РГЗ објаснио све недоумице у вези са законом Свој на своме
РЕПУБЛИЧКИ геодетски завод огласио се саопштењем у ком на једном месту одговара на најчешћа питања у вези са законом Свој на своме.
08. 01. 2026. у 16:32
ЗАШТО ВАМ ЈЕ ПОЛА РАДИЈАТОРА ХЛАДНО? Један потез и грејаће као луд
ОВАЈ чест проблем може нарушити удобност у вашем дому, али узрок је често врло једноставан.
08. 01. 2026. у 16:15
САВА И МОРАВА РАСТУ Огласиле се Србијаводе: Без опасности на Дунаву и Тиси
У СРБИЈИ су данас водостаји Дунава и Тисе у стагнацији, а Саве и Велике Мораве у порасту, објавиле су Србијаводе.
08. 01. 2026. у 16:11
МИНИСТАР ГАШИЋ У КОПНЕНОЈ ЗОНИ БЕЗБЕДНОСТИ: Србија има војску на коју увек може да се ослони
МИНИСТАР одбране Братислав Гашић обишао је, другог дана Божића, припаднике Војске Србије у Копненој зони безбедности.
08. 01. 2026. у 15:32
СВЕ СЛУЖБЕ НЕПРЕСТАНО НА ТЕРЕНУ: Премијер Мацут у сталној комуникацији са надлежним органима
КАБИНЕТ председника Владе Републике Србије проф. др Ђуре Мацута у сталној је комуникацији са надлежним органима поводом ситуације у Србији узроковане снежним падавинама, а према достављеним информацијама Сектора за ванредне ситуације МУП-а Србије све службе су непрестано на терену и раде на отклањању последица.
08. 01. 2026. у 15:22
Коментари (0)