РОК ЗА ПЛАЋАЊЕ ЈЕ ДО СРЕДЕ: Ево како да извршите уплату да бисте избегли казну због кашњења
ПОРЕСКА управа подсећа обвезнике годишњег пореза на доходак грађана за 2023. годину да рок за подношење пореске пријаве и плаћање годишњег пореза на доходак грађана истиче у среду, 15. маја 2024. године.
Архива
Подношење пореске пријаве на Обрасцу ГПДГ врши се преко портала Пореске управе еПорези, уз употребу Квалификованог електронског сертификата и преко мобилне апликације ConsentID и сертификата у клауду, коришћењем еИД налога на порталу за електронску идентификацију.
Неподношење пореске пријаве подлеже прекршајној одговорности прописаној Законом о пореском поступку и пореској администрацији.
Ближе информације у вези са утврђивањем годишњег пореза на доходак грађана и подношењем пореске пријаве могу се наћи у Објашњењу Министарства финансија у вези са годишњим порезом на доходак грађана за 2023. годину, Пореском информатору – Годишњи порез на доходак грађана и Корисничком упутству за подношење пореске пријаве о обрачунатом годишњем порезу на доходак грађана.
БОНУС ВИДЕО: РУСКЕ КАДЕТКИЊЕ НА ПАРАДИ: Погледајте како је једна изгубила ципелу
Препоручујемо
ПРИСТИЖЕ РОК ЗА НАМИРИВАЊЕ РЕДОВНИХ НАМЕТА: Плаћање пореза до 15. маја
06. 05. 2024. у 12:57
ПРОСЕЧНА ПЛАТА 1.000 ЕВРА: Ево када ће грађани моћи да рачунају на ту зараду
04. 05. 2024. у 09:47
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)