ИНТЕРВЈУ ДОКТОР ДЕЈАН ЈОНЕВ: О савременим трендовима у родитељству - "добрим" и "лошим", којима подлежу нове генерације
16. 09. 2021. у 13:30
ДЕЦА чији су родитељи највише водили рачуна о томе да им дете не остане гладно и стално га нудили да нешто поједе, данас неретко заузимају радикалне ставове када је о исхрани њихових потомака реч. Најекстремнији став нових генерација тата и мама је да малишанима ускраћују намирнице животињског порекла, док је најмасовнији тај да се потпуно забрањују слаткиши, грицкалице, газирана пића и сладолед.
Повезане вести

РЕХИДРАТАЦИЈА У КУЋНИМ УСЛОВИМА ЈЕ ТЕШКА: Што је дете млађе, већи је ризик од губитка течности
МЕЂУ млађим школарцима све је више оних са стомачним вирусом, који почиње повишеном телесном температуром, па повраћањем, а затим се јавља и проливаста столица. Према речима асистента др Ивана Миловановића, шефа Дневне болнице гастроентерологије, Универзитетске дечје клинике у Тиршовој, што је дете млађе ризик од превеликог губитка течности услед повраћања и пролива је већи, па би родитељи који осим школарца имају и бебу требало да буду посебно опрезни.
03. 09. 2021. у 12:30

ШТА СУ ПРЕКЛАМПСИЈА И ЕКЛАМПСИЈА: Докторка Мима Фазлагић решава недоумице око ових обољења
ЧЕСТО питање у медицини и недоумица посебно код жена је појам преклампсије и еклампсије. Да ли је ово генетско обољење или ипак нешто другачије, отркива за "Новости" докторка Мима Фазлагић.
14. 09. 2021. у 13:30
Најновије из рубрике

ЧАЈ ОД МАСЛАЧКА ЗА МРШАВЉЕЊЕ: Нутрициониста открива шта је мит, а шта истина
ТРУДИТЕ се да се здраво храните и редовно вежбате како бисте смршали? Можда сте чули и да чај од маслачка може да помогне у том процесу. Ипак, да ли је то заиста тачно?
04. 05. 2025. у 21:16

УЗ ПРОЛЕЋЕ СТИГЛЕ И АЛЕРГИЈЕ: Ево до када ће овај проблем отежавати здравље великом броју људи
ПРОМЕНЉИВО време и пролеће некима је донело и отежано дисање и кашаљ. Процењује се да у Србији са астмом живи свака десета особа, а у свету око 260 милиона људи, а ови подаци објављени су уочи Светског дана борбе против астме.
04. 05. 2025. у 13:54

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00
Коментари (0)