САМО једна кашичица сладоледа довољна је да изазове реакцију у зонама среће у мозгу, показује истраживање. Током студије, британски стручњаци дошли су до закључка да ова хладна посластица центрима у мозгу пружа исто задовољство као што то чине добијање новца или слушање омиљене музике. Студија је утврдила и да је сладолед "створен за добро здравље" јер ублажава ефекте стреса и тако елиминише ризик од низа болести које узрокују стрес.
ПРОБЛЕМИ штитне жлезде могу да буду врло комплексни, неки од њих су често и оком видљиви, попут чворића на врату. Важно је установити врсту промене на штитастој жлезди, јер се за неке од њих, уколико су видљиви, саветује операција.
ПАНДЕМИЈА ковида 19 додатно је указала на значај витамина Д у очувању здравља. Овај витамин сматра се есенцијалним јер утиче на многобројне процесе у организму. За разлику од других витамина, он делује попут хормона, а свака ћелија у нашем телу има рецептор за њега.
НАДУТОСТ, гасови, бол у стомаку, дијареја или затвор, умор, главобоља, чак и проблеми са концентрацијом или променама расположења могу да буду последица глутена у исхрани.
ГРИЦКАЛИЦЕ богате хранљивим материјама, испод 340 калорија, као што су бобичасто воће, орашасти плодови или кокице, нису повезане са повећаним здравственим ризиком и могу утолоти глад без нарушавања здравих навика у исхрани или изазивања горушице.
Коментари (0)