ПРВО "АСТРА ЗЕНЕКА" ПА ФАЈЗЕР: Покренута бројна питања о ефикасности мешовите вакцине
НА ОСНОВУ резултата неколико студија и властитог истраживања, немачки Стални комитет за вакцинацију препоручио је људима који су примили прву дозу вакцине "астра зенека", да се за другу дозу вакцинишу "Фајзеровом" вакцином.
Фото: Depositphotos
Хрватски научници са немачком адресом Иван Одак и Берислав Бошњак учествовали су у овој великој немачкој студији која је проучавала ефикасност мешовите вакцинације "Астра Зенекином" и "Фајзеровом" вакцином.
Доктор Бошњак је био на челу тима заједно са потпредседником Немачког друштва за имунологију проф. Рејнолдом Форстером и проф. Џорџом Беренсоном, а резултати њихове студије објављени су у престижном часопису "Nature medicine".
Научници нису имали конкретне податке о томе како би таква комбинација вакцина могла да делује. Стога су покренута бројна испитивања о ефикасности мешовите вакцинације. А резултати су врло охрабрујући.
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)