ДИПЛОМАТСКА ПОБЕДА СРБИЈЕ: Рампа за лажну државу Косово - спречено учлањење у Конференцију уставних судова Европе
СРБИЈА је успела да спречи улазак тзв. Косова у Конференцију уставних судова Европе, сазнају "Новости".

Фото: П. Милошевић/Танјуг/Зоран Жестић
Од 38 присутних земаља скоро 50 одсто уставних судова, подржало је Србију, док је Приштини било потребно да добије 2/3 гласова.
Подсећамо, лажној држави су према Вашингтонском споразуму забрањени покушаји учлањења у међународне организације, на период од годину дана.
На покушаје приштинских власти да изиграју те одредбе потписаног споразума већ је упозорио председник Вучић пре десет дана.
- Добили смо информацију да Албанци покушавају у Конференцију уставних судова Европе да учлане Косово, а ако је то истина то значи да они више не поштују норме Вашингтонског споразума, и ми ћемо бити принућени на то да одговоримо. А одговор ће бити дипломатски, и не верујем да ће им се свидети нова повлачења признања. Молим их да се уразуме, а ако неће, добиће одговор - рекао је председник у "Хит твиту".
Препоручујемо

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (5)