ТРИ ДАРА: Поклони које је Селаковић предао амбасадору Кипра

Д. Р. Ђ.

30. 11. 2020. у 13:14

НА састанку са амбасадором Кипра у Србији Константиносом Елијадесом, који завршава свој мандат у нашој земљи, министар спољних послова Никола Селаковић је овом дипломати у петак предао три поклона.

ТРИ ДАРА: Поклони које је Селаковић предао амбасадору Кипра

Фото Танјуг

Званични, протоколарни - књигу "Ламент над Београдом" са цртежима Моме Капора, и два лична.

Један је мала икона Белог анђела из манастира Милешева, који се налази недалеко од министровог родног краја. Милешева је, иначе, први манастир који је амбасадор Елијадес обишао када је дошао на службу у Србију.

Други дар је домаћа ракија од дуње. Прва билатерална посета министра Селаковића откако је преузео ресор спољних послова биће управо Кипру, 11. и 12. децембра. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

ПРОВОКАЦИЈЕ МОГУ ДОВЕСТИ ДО ВЕЛИКОГ РАТА Застрашујуће упозорење - Све је врло близу...